Z usługi „Płać w ratach” mogą skorzystać osoby, które zrobią zakupy za co najmniej 400 zł i które posiadają kartę Mastercard wydaną przez BNP Paribas. Niebawem taką możliwość wprowadzą również inne banki. Rozwiązanie jest efektem współpracy Mastercard i Polskich ePłatności.

 Zakupy na raty w kilka sekund

Usługa „Płać w ratach” dostępna jest z poziomu terminalu płatniczego, a skorzystanie z niej ma zająć zaledwie kilka sekund. Wystarczy podążać za pojawiającymi się komunikatami i zdecydować, czy zakupy rozłożymy na 3, 6 lub 12 równych, miesięcznych rat. Po wyborze jednej z opcji na terminalu wyświetli się łączna kwota zakupu, wysokość pierwszej raty oraz łączna kwota do spłaty. Decyzję o skorzystaniu z finansowania klient potwierdza zielonym przyciskiem. Kredytu udziela bank będący wydawcą karty, na określonych przez siebie warunkach finansowych. Póki co jest to BNP Paribas.

Eurocash Cash&Carry jest pierwszą siecią z branży handlu hurtowego, która udostępnia swoim klientom usługę Mastercard „Płać w ratach”. Pierwszych 500 osób, które skorzysta z usługi do końca kwietnia, otrzyma dodatkowo 150 zł na swoje zakupy.

Polacy zainteresowani usługą „Płać w ratach”

Dotychczas przedsiębiorca, który chciał odroczyć płatność za zakupy, mógł skorzystać z karty kredytowej lub z kredytu ratalnego. Nowa usługa Mastercard łączy zalety obu tych rozwiązań: pozwala skorzystać z finansowania niemal natychmiast, bez potrzeby dopełniania formalności czy czekania na decyzję kredytową, a jednocześnie umożliwia rozłożenie płatności na równe raty, co jest dla klienta rozwiązaniem przejrzystym (zna finalny koszt zakupu) i prostym do zrozumienia – czytamy w komunikacie.

Za wdrożenie rozwiązania „Płać w ratach” w hurtowniach Eurocash Cash & Carry odpowiedzialni są eksperci Polskich ePłatności. Trwający już proces implementacji nowej usługi polega na aktualizacji oprogramowania urządzeń oraz szkoleniu personelu.