Polski oddział Mastercard otrzymał certyfikat „Great Place to Work”, którego wyróżnikiem jest oparty na danych ilościowych, model oceny doświadczenia pracowników w miejscu pracy. Za programem wyróżnień stoi ponad 30 lat badań.

Certyfikat od pracowników

Aby otrzymać certyfikat „Great Place to Work” firma musi uzyskać wynik co najmniej na poziomie 65% w ankiecie Trust Index, którą anonimowo wypełniają pracownicy. Instytut stosuje metodologię Dla Wszystkich (For All Methodology). Oznacza to, że oceniane jest, czy każdy pracownik jest włączony w bieg zdarzeń i życie firmy oraz może wnosić swój wkład.

Metodologia opiera się także o Model Zaufania, ustalony na podstawie 30-letnich badań. Wynika z niego, że świetne miejsce pracy to takie, w którym pracownicy ufają swoim liderom, są dumni z tego, czym się zajmują oraz lubią ludzi, z którymi pracują.

-Ważne jest dla mnie słuchanie, co mówią nasi pracownicy i odpowiadanie na ich pytania, oczekiwania czy problemy. Szeroko angażujemy też pracowników w szukanie pomysłów, jak wspólnie dalej się rozwijać i jak rozwijać nasz biznes – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

Jak pokazują badania, możliwość elastycznej pracy i pracy zdalnej jest coraz ważniejsza dla pracowników. Mastercard oferuje wiele rozwiązań, dzięki którym pracownicy mają większy komfort pracy, możliwości rozwoju, a także opcje łączenia roli rodzica z zawodowymi obowiązkami, na przykład dodatkowy, pełnopłatny, 16-tygodniowy urlop rodzicielski. Mogą z niego skorzystać zarówno rodzice, którym urodziło się dziecko, jak i opiekunowie, którzy dziecko adoptowali. Świadczenie jest dostępne dla wszystkich rodzin – bez względu na to, czy rodzice są w związku formalnym.

W czasie pandemii Mastercard zapewnił swoim pracownikom dodatkowe 10 dni płatnego urlopu, które można wykorzystać na własną rekonwalescencję, czy opiekę nad chorym członkiem rodziny. Ponadto, każdy z zatrudnionych może skorzystać z bezpłatnych spotkań z psychologiem i szeregu programów z obszaru work-life balance oraz well-being.