Partner serwisu Visa dla biznesu

MasterPass już w BZ WBK

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Santander
Opublikowano: 15 września 2016, 12:12 Aktualizacja: 15 maja 2019, 16:37

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o planach MasterCard na rozszerzenie działalności swojego MasterPassa na kolejne światowe rynki. Od dzisiaj z tego elektronicznego portfela mogą korzystać klienci BZ WBK. Usługa jest całkowicie darmowa. Bank Zachodni WBK to drugi bank działający w Polsce, który umożliwi swoim klientom korzystanie z cyfrowego portfela od MasterCard. Pierwszy był Raiffeisen Polbank, który[…]

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o planach MasterCard na rozszerzenie działalności swojego MasterPassa na kolejne światowe rynki. Od dzisiaj z tego elektronicznego portfela mogą korzystać klienci BZ WBK. Usługa jest całkowicie darmowa.

Bank Zachodni WBK to drugi bank działający w Polsce, który umożliwi swoim klientom korzystanie z cyfrowego portfela od MasterCard. Pierwszy był Raiffeisen Polbank, który tą usługę udostępnił już we wrześniu ubiegłego roku.

Jak to działa?

MasterPass to portfel cyfrowy, dzięki któremu nie musimy za każdym razem wpisywać danych swojej karty płatniczej podczas dokonywania transakcji. Podpinamy kartę do naszego portfela MasterPass, a sam proces zapłaty wygląda podobnie jak w przypadku PayPala (którym płacimy na e-Bayu), czy PayU (którym płacimy na Allegro). Warto zaznaczyć, że do portfela można podpiąć tylko karty BZ WBK.

Rozpocząć korzystanie z usługi należy poprzez założenie konta na stronie https://masterpass.bzwbk.pl/login . Zgodnie z informacjami na stronie banku wystarczy podać swoje dane osobowe, utworzyć hasło i podać dane karty płatniczej podpinanej do portfela. Następnie musimy przeprowadzić drobną transakcję uwierzytelniającą, na kwotę około 2 zł, z której środki zwracane są natychmiastowo na nasze konto, po dokonaniu weryfikacji.

Jeżeli kwota transakcji internetowej, dokonywanej za pomocą MasterPass przekroczy 50 zł, wtedy należy wprowadzić dodatkowy kod weryfikacyjny, który otrzymamy SMS-em. W przypadku płatności za pomocą aplikacji mobilnej BZ WBK wystarczy podać numer telefonu i kod PIN, którym zabezpieczyliśmy aplikację.

Największy konkurent MasterCard na rynku kart płatniczych –  Visa, planuje wprowadzenie swojego elektronicznego portfela o nazwie Visa Checkout jeszcze w tym roku. Wcześniejsza usługa V.me została wycofana w marcu 2016.

/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

masterpass-juz-bz-wbk