14 grudnia 2018, 10:00:III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Cyber+Media - ECOTECH COMPLEX Centrum Analityczno-Programowe dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku, Głęboka 39, 20-612 Lublin

Matematyczną książkę od mBanku zamówiło ponad 100 tys. osób

Ponad 100 tys. osób zamówiło bezpłatną książkę Fundacji mBanku „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji. Teraz publikację można pobrać w formie ebooka.

We wszystkich trzech edycjach w 2018 roku książkę zamówiło ponad 104 tys. osób. Fundacja mBank chce promować matematykę i wspierać inspirujące projekty edukacyjne. „Matematyka jest wszędzie” – zgodnie z tytułem ukazuje matematyczny świat wokół nas. Ebooka można pobrać tutaj.

Matematyka jest dosłownie…wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Powiększ

Open
"Matematyka jest wszędzie".

Na pierwszy rzut oka książka prezentuje się bardzo ciekawie. Ma 162 strony i opatrzona jest wieloma grafikami. Publikacja wzbudziła wiele emocji wśród odbiorców. Rodzice szeroko komentowali ją w sieci, przekazując sobie informacje o niej i doceniając jej potencjał – chwali się mBank.

W informacji prasowej czytamy, że po raz pierwszy książka o matematyce nie pokazuje dzieciom wzorów i abstrakcyjnych zadań. Nie jest podręcznikiem, nie odnosi się do podstawy programowej. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań.

mFundacja przez ostatnie 3 lata realizując strategię „m jak matematyka” wsparła blisko 500 inicjatyw edukacyjnych o łącznej wartości ponad 5 mln zł. Dzięki dotacjom matematyczna misja fundacji mBanku dotarła do ponad 360 tys. odbiorców.

Autorką książki jest Maja Kramer, absolwentka Politechniki Warszawskiej. Zawodowo związana z branżą wydawniczą. Jest autorką wielu popularnych materiałów edukacyjnych. Jej publikacje trafiły już do kilkuset tysięcy młodych czytelników. Wymyśliła i realizuje ponadto program edukacyjny e-moc.pl adresowany do uczniów w różnym wieku.

/Rafał Tomaszewski