Partner serwisu Visa dla biznesu

Max Levchin- bezpieczeństwo przede wszystkim

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#PayPal
Opublikowano: 10 sierpnia 2016, 12:33 Aktualizacja: 15 kwietnia 2019, 21:52

Właściwie Maksymilian Rafailovych Levchyn. Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Affirm. W 2002 roku został zakwalifikowany na listę 100 światowych innowatorów, przed 35 rokiem życia. W 2002 roku wygrał również nagrodę dla Innowatora Roku, przyznawaną przez bostońskie MIT. Max Levchin piastował wiele funkcji, w różnych firmach na świecie. Tytuły współzałożyciel i były dyrektor ds. technologii PayPal[…]

Właściwie Maksymilian Rafailovych Levchyn. Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Affirm. W 2002 roku został zakwalifikowany na listę 100 światowych innowatorów, przed 35 rokiem życia. W 2002 roku wygrał również nagrodę dla Innowatora Roku, przyznawaną przez bostońskie MIT. Max Levchin piastował wiele funkcji, w różnych firmach na świecie.

Tytuły

  • współzałożyciel i były dyrektor ds. technologii PayPal
  • współzałożyciel Slide
  • współzałożyciel i udziałowiec Yelp
  • były członek zarządu Yahoo!
  • członek zarządu Evernote
  • współzałożyciel i dyrektor generalny Affirm

Początki działalności

Levchin urodził się w Kijowie w 1975 roku. W 1991 roku przeniósł się do Chicago, gdzie ukończył studia informatyczne.

W 1995 roku otworzył swoją pierwszą firmę- SponsorNet New Media. 3 lata później Levchin wraz z Peterem Thielem stworzył FieldLink, spółkę odpowiedzialną za przechowywanie zaszyfrowanych danych na urządzeniach mobilnych.

Firma zmieniła nazwę na Confinity i po połączeniu z X.com Elona Muska, przekształciła się w PayPal.

Max Levchin- Pionier bezpieczeństwa w sieci

W PayPal Levchin był odpowiedzialny głównie za zabezpieczenia. Współtworzył tak zwany „Gausebeck-Levchin test”, czyli jedno z pierwszych rozwiązań wykorzystujące CAPTCHA- weryfikację, że przesyłane dane są autorstwa człowieka, a nie robota.

W 2004 roku Max Levchin współtworzył dwie kolejne firmy- Slide i Yelp. Slide było serwisem internetowym, typu MySpace czy Facebooka, natomiast Yelp stroną poświęconą biznesowi i współpracy firm. Ze Slide Levchin odszedł w 2011 roku, natomiast z Yelp w roku 2015.

Affirm, Evernote, Yahoo

W 2012 roku Levchin współtworzył Affirm, firmę zajmującą się szybkimi pożyczkami. Wall Street Journal docenił nowatorskie podejście Levchina, zauważając, że Affirm wykorzystuje nowe źródła do pozyskiwania informacji o zdolności kredytowej klientów. Firma korzysta z informacji z portali społecznościowych czy też danych dotyczących zakupów dokonywanych przez potencjalnych kredytobiorców.

Przez 3 lata (2012-2015) był członkiem zarządu Yahoo, a od 2006 roku zasiada również w zarządzie Evernote, gdzie jest również inwestorem.

Człowiek wielu talentów

Działalność biznesowa to nie wszystko co pochłania Maxa Levchina. Był producentem filmu „Thank you for smoking”. Pracował również nad wydaniem książki „Blueprint”, wspólnie z Peterem Thielem i wielkim mistrzem szachów Garrym Kasparovem. Pozycja nie została jeszcze opublikowana.

Levchin bez wątpienia jest człowiekiem wielu talentów, lecz główną orbitą jego zainteresowań pozostają nowe technologie i wspieranie innowacyjnych projektów.

/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

max-levchin-bezpieczenstwo-przede