Partner serwisu Visa dla biznesu

mBank aktualizuje aplikację na iOS. Rozwiązano problem ze schowkiem

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bankowość#mBank
Opublikowano: 10 lipca 2020, 11:44 Aktualizacja: 10 lipca 2020, 11:46

W AppStore pojawiła się zaktualizowana wersja aplikacji mBanku (3.38). Nowa wersja nie wykorzystuje już schowka w systemie iOS. Wcześniej z tego systemu korzystał element aplikacji mBanku odpowiedzialny za obsługę czatu.

mBank aktualizuje aplikację na iOS. Rozwiązano problem ze schowkiem

mBank wyjaśnia, że powodem takiego stanu rzeczy był fakt, iż podczas testów modułu czatu w aplikacji zauważono, że w rzadkich sytuacjach może on mieć związek z kasowaniem danych ze schowka systemowego w telefonie. Dlatego w wersji testowej aplikacji (niedostępnej dla klientów), do modułu czatu programiści dołożyli funkcję odczytu schowka, żeby sprawdzić, czy taki problem rzeczywiście występuje i kiedy.

Nowa wersja aplikacji mBanku na iOS

Przez niedopatrzenie, moduł z funkcją odczytu schowka trafił również do aplikacji produkcyjnej. Co ważne, w tej wersji moduł odczytywał schowek, ale nigdzie nie zapisywał i nie przekazywał jego danych – czytamy w komunikacie.

Obecnie funkcja czatu jest stabilna, nie obserwujemy błędu. Aplikacja mBanku w wersji 3.38 nie korzysta ze schowka w systemie iOS – wyjaśnia biuro prasowe mBanku.

To kolejna aktualizacja aplikacji mobilnej. Kilka dni temu w apce mBanku pojawiła się możliwość otwierania konta na selfie. Taka usługa jest dostępna zarówno na systemach Android, jak i iOS. Rachunek można otworzyć za pomocą kilku zdjęć twarzy i krótkiego nagrania wideo. Konto ma być aktywne maksymalnie po jednym dniu roboczym.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mbank-aktualizuje-aplikacje-na-ios-rozwiazano-problem-ze-schowkiem