mBank wyjaśnia, że powodem takiego stanu rzeczy był fakt, iż podczas testów modułu czatu w aplikacji zauważono, że w rzadkich sytuacjach może on mieć związek z kasowaniem danych ze schowka systemowego w telefonie. Dlatego w wersji testowej aplikacji (niedostępnej dla klientów), do modułu czatu programiści dołożyli funkcję odczytu schowka, żeby sprawdzić, czy taki problem rzeczywiście występuje i kiedy.

Nowa wersja aplikacji mBanku na iOS

Przez niedopatrzenie, moduł z funkcją odczytu schowka trafił również do aplikacji produkcyjnej. Co ważne, w tej wersji moduł odczytywał schowek, ale nigdzie nie zapisywał i nie przekazywał jego danych – czytamy w komunikacie.

Obecnie funkcja czatu jest stabilna, nie obserwujemy błędu. Aplikacja mBanku w wersji 3.38 nie korzysta ze schowka w systemie iOS – wyjaśnia biuro prasowe mBanku.

To kolejna aktualizacja aplikacji mobilnej. Kilka dni temu w apce mBanku pojawiła się możliwość otwierania konta na selfie. Taka usługa jest dostępna zarówno na systemach Android, jak i iOS. Rachunek można otworzyć za pomocą kilku zdjęć twarzy i krótkiego nagrania wideo. Konto ma być aktywne maksymalnie po jednym dniu roboczym.