Nowa usługa dostępna jest przez całą dobę, a bank nie pobiera prowizji za przyznanie limitu. Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, posiadający konto firmowe w mBanku, może w ciągu 5 minut otrzymać decyzję oraz limit faktoringowy do dyspozycji – czytamy w informacji prasowej.

Faktoring dla małych firm w mBanku

Usługa jest powiązana z rachunkiem bieżącym, dzięki czemu użytkownik ma możliwość samodzielnej spłaty lub skorzystania z automatycznego pobrania należnej kwot. Gdy potrzebne jest wydłużenie czasu spłaty należności, wystarczy jedno kliknięcie, aby przesunąć ją o 30 dni od terminu zapadalności faktury.

Osobny panel z usługą faktoringu w serwisie bankowości elektronicznej mBanku umożliwia dodawanie faktur i zarządzanie tymi, które już w systemie się znalazły. Klienci mogą wyszukiwać i filtrować listę dokumentów oraz monitorować ich płatność. Przedsiębiorca może na przykład wystawić fakturę z odroczonym terminem, bo wie że zaraz po tym, sprzeda ją do mBanku i otrzyma pieniądze w kilka minut. Bank nie wymaga też informowania kontrahenta o sprzedaży faktury.

Przy okazji warto przypomnieć o innych nowościach w mBanku. Bank wciąż rozwija swoją ofertę wielowalutową, która jest już dostępna także dla posiadaczy kart Mastercard. Co więcej kilka tygodni temu mBank przejął polski fintech LeaseLink, a wartość transakcji opiewała w sumie na ponad 100 mln złotych. W ciągu ostatnich dwóch lat LeaseLink zbudował pozycję lidera leasingu on-line w segmencie transakcji na niskie kwoty. Więcej na temat samego LeaseLinka, jak i przejęcia przez mBank przeczytacie w podlinkowanym wywiadzie z Wojciechem Kazimierskim, współzałożycielem fintechu.

/Rafał Tomaszewski