Fundusz należący do mBanku zainwestował w Digital Teammates – firmę tworzącą oprogramowanie pomagające firmom w automatyzacji rutynowych zadań.

Digital Teammates (Cyfrowi Współpracownicy) z siedzibami w Warszawie i Łodzi zajmuje się wdrażaniem technologii RPA (Robotic Process Automation). Jej zespół tworzy grono doświadczonych menedżerów IT i operacji. Spółka prowadzi obecnie szeroko zakrojoną rekrutację, tworząc miejsca pracy w najbardziej innowacyjnym sektorze gospodarki. Docelowo w Digital Teammates pracować będzie około 200 osób, z czego duża część w Łodzi.

Czytaj także: mBank nakręca… teledysk Natalii Nykiel

Roboty budowane przez firmę z portfela mAkceleratora będą wspierać pracowników poprzez wykonywanie monotonnych i powtarzalnych procesów – wprowadzając lub kopiując dane, pisząc maile i pracując z dokumentami. Technologie klasy RPA nie wymagają wprowadzania zmian w systemach IT, z którymi się integrują. Korzystają one z istniejących aplikacji dokładnie w ten sam sposób, jak wyszkolony pracownik. – Co ważne, stosowanie tego rozwiązania podnosi wydajność pozostałych pracowników, pozostawiając im zadania, w których są i będą niezastąpieni – wymagające wyszukiwania skomplikowanych zależności, podejmowania decyzji i dbania o klientów. Technologia powoduje, że w procesie jest mniej błędów, a sam czas jego trwania istotnie się skraca – mówi Robert Gnieździa, prezes Digital Teammates.

Zamiast CTRL+C CTRL+V

Digital Teammate (Cyfrowy Współpracownik) to oprogramowanie, które w rzeczywistości pełni rolę osoby zatrudnionej do pracy biurowej przy użyciu komputera. Digital Teammate (Cyfrowy Współpracownik) może używać wirtualnej myszy, aby nawigować między oknami aplikacji, czy klikać na przyciski. Może też używać wirtualnej klawiatury, aby wprowadzać dane, pisać maile i pracować z dokumentami.

Digital Teammate (Cyfrowy Współpracownik) nie wymaga wprowadzania zmian w systemach IT, z którymi się integruje, ponieważ korzysta z istniejących aplikacji, dokładnie w ten sam sposób, jak wyszkolony pracownik, przy czym robi to szybciej i nie popełnia błędów.

Zgodnie z założeniami funduszu mAccelerator, Digital Teammates pierwsze zlecenie otrzymał właśnie od mBanku, gdzie obecnie cztery roboty skrupulatnie wykonują powierzone im zadania. Spółka nie ma obecnie konkurencji na polskim rynku, a zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże – szczególnie w sektorze bankowym, ubezpieczeń, a przede wszystkim w centrach usług wspólnych, gdzie ogromne ilości danych są ręcznie kopiowane przez pracowników.

Czytaj także: mBank zainwestuje 50 mln w startupy technologiczne

mAkcelerator to pierwszy fundusz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którego celem jest rozwój i komercjalizacja najnowocześniejszych technologii. Jego budżet na rozwój nowoczesnych technologii wynosi 50 mln euro, czyli ponad 200 mln zł. Fundusz inwestuje w młode firmy, które z czasem staną się partnerami dla instytucji finansowych na całym świecie. Partnerami zarządzającymi mAkcelaratora są doświadczeni menedżerowie, wywodzący się z mBanku: Jarosław Mastalerz i Wojciech Chmielewski.

/mBank