Cyberprzestępcy rozsyłają fałszywe wiadomości w imieniu popularnej platformy z dostępem do filmów i seriali. W fałszywej wiadomości piszą o tym, że nie zapłaciłeś abonamentu i dlatego platforma zawiesiła Twoją subskrypcję. Chcą, żebyś podał dane swojej karty płatniczej na stworzonej przez nich fałszywej stronie. Strona łudząco przypomina oryginał – czytamy w ostrzeżeniu mBanku.

Cyberprzestępcy podszywają się pod Netflixa

Jeśli podamy numer karty, datę ważności i kod CVV2 cyberprzestępcy będą mogli wykonywać nią transakcje w Internecie bez naszej wiedzy. Poniżej screen fałszywej strony imitującej witrynę Netflixa. Po kliknięciu w opcję „Zrestartuj swoje członkostwo”, na stronie pojawia się fałszywy panel do logowania. Następnie oszuści proszę o podanie numeru naszej karty płatniczej.

Netflix mBank hakerzy

mBank przypomina, aby zawsze potwierdzać telefonicznie z nadawcą wiadomości nietypowe prośby o zalogowanie i przesłanie środków. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na to czy adres strony, na której wpisujemy dane jest prawidłowy. Nigdy nie logujmy się także do serwisów za pomocą linków, które otrzymaliśmy mailem – tak często działają cyberprzestępcy.

Dane karty płatniczej są szczególnie wrażliwe. Gdy podasz jej niewłaściwej osobie, może ona wykonywać płatności kartą w Internecie bez Twojej wiedzy i zgody.  Dbaj o hasło dostępu do swojej poczty mailowej. Gdy wpadnie w niepowołane ręce, osoba trzecia może czytać Twoje prywatne wiadomości, wysyłać maile w Twoim imieniu. Nie używaj także tego samego hasła dostępu do różnych portali – przestrzega mBank.

/RT