Aby dokonać płatności zbliżeniowej wystarczy, że klient mBanku przyłoży swój iPhone lub Apple Watch do terminala płatniczego. Bezpieczeństwo każdej transakcji Apple Pay zapewnia  uwierzytelnienie za pomocą Face ID i Touch ID, bądź też kodu.

Płacenie za pomocą telefonu, zegarka lub laptopa

Użytkownicy mogą korzystać z Apple Pay na iPhone’ie, iPadzie i komputerze Mac, aby szybciej i wygodniej dokonywać zakupów także w aplikacjach lub w przeglądarce Safari. Za pomocą usługi można też dokonywać płatności w aplikacjach Apple Watch.

W płatnościach Apple Pay z użyciem karty kredytowej lub debetowej jej numer nie jest zapisywany, ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Zamiast tego przypisywany jest unikalny Numer Konta Urządzenia, który, po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia, standardowego, chipu przeznaczonego do przechowywania informacji o płatności w urządzeniu.

Gdy klient doda kartę do iPhone’a, Apple Watch’a, iPada lub komputera Mac, może od razu zacząć korzystać z Apple Pay na danym urządzeniu. Jednocześnie użytkownicy będą nadal otrzymywać wszystkie nagrody i korzyści oferowane przez karty Mastercard i Visa.