Partner serwisu Visa dla biznesu

mBank umożliwia założenie firmy on-line w 10 minut

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#mBank
Opublikowano: 27 lutego 2018, 17:10 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 18:39

Od 27 lutego 2018 roku przyszli przedsiębiorcy mogą otworzyć firmę przez Internet już w 10 minut. Nowa usługa mBanku, oprócz rejestracji, gwarantuje również darmowe konto z bezpłatną funkcją wystawiania faktur oraz umożliwia korzystanie ze zintegrowanej z bankowością internetową księgowości

mBank umożliwia założenie firmy on-line w 10 minut

Dotychczas formalności związane z otwarciem firmy – nie licząc okresu przygotowawczego – zajmowały od 2 do 15 dni roboczych. W większości przypadków proces wymagał też wizyt w urzędach.

– Zanim klienci otworzyli własną działalność, musieli przebrnąć przez skomplikowane i często nieaktualne zbiory informacji i poradniki. Brakowało jednego wiarygodnego kompendium wiedzy, które rozwiałoby wszystkie wątpliwości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom i umożliwiamy założenie firmy w mBanku w 10 minut oraz pełne wsparcie w tym zakresie – mówi Piotr Teodorczyk, dyrektor departamentu klienta firmowego w mBanku.

W przypadku pytań czy wątpliwości, klient będzie miał do dyspozycji dedykowaną infolinię, za pomocą której uzyska odpowiedzi na wszystkie nurtujące go kwestie. Doświadczeni konsultanci mKsięgowości odpowiedzą na pytania związane m.in. z założeniem działalności gospodarczej, księgowością, ubezpieczeniami czy podatkami.

Czytaj także: Orlen przejmie Grupę Lotos. Podpisano list intencyjny

Załóż firmę z mBankiem – jak to działa?

mBank postawił sobie cel uproszczenia i skrócenia procesu zakładania firmy. We współpracy z zespołem ekspertów z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, przygotował zintegrowaną usługę on-line. Cała procedura zajmuje tylko 10 minut. Jeden prosty formularz do wypełnienia, dostępny również dla osób nie związanych z mBankiem od 27 lutego 2018 roku, umożliwia:

  1. Utworzenie Profilu Zaufanego
  2. Rejestrację firmy
  3. Otwarcie firmowego konta bankowego
  4. Aktywację usługi mMsięgowości

Proces będzie dostępny również dla osób, które nie mają konta w mBanku. Będzie on wtedy jednak dłuższy – ze względu na konieczność odwiedzenia placówki mBanku lub zamówienia kuriera w celu podpisania dokumentów i potwierdzenia tożsamości.

Cały proces, od złożenia wniosku do pełnej aktywacji firmy, będzie monitorowany przez mBank, dzięki czemu klienci w kolejnych krokach będą informowani o bieżącym statusie.

Czytaj także: Chcesz otrzymać e-paragon? Zapłać kartą

Współpraca banków z sektorem rządowym

Założenie firmy przez Internet w mBanku to kolejny przykład udanej współpracy sektora rządowego z bankami, która po raz pierwszy została doceniona przy projekcie 500+. Popularność wnioskowania o te środki przez bankowość elektroniczną pozytywnie zaskoczyła obie strony. Otwieranie przedsiębiorstw on-line to rozwinięcie idei jednego okienka przy jednoczesnym całkowitym przeniesieniu go w świat elektroniczny.

Kompleksowe rozwiązanie oferowane przez mBank pozwala dopełnić wszystkich formalności online bez konieczności wracania do urzędu z numerem konta i danymi biura rachunkowego. mBankowy ekosystem dla firm umożliwia bezpłatne wystawianie i rozliczanie faktur w zakładce księgowości. Pozwoli to zaoszczędzić minimum 100 zł miesięcznie na fakturze od biura rachunkowego. mKsięgowość to zaawansowane rozwiązanie, pozwalające rozliczać podatki nawet osobom, które nie są biegłe w obowiązujących przepisach.

– Usługa, którą wprowadzamy, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii New Business Ecosystem w ogólnoświatowym konkursie innowacji EFMA DMI AWARDS 2017. Kompleksowość rozwiązania spotkała się z uznaniem i ogromnym zainteresowaniem zagranicznych banków. Mamy nadzieję, że projekt zostanie doceniony również w Polsce – mówi Daniel Pindor z departamentu klienta firmowego w mBanku.

Czytaj także: To już ostatni dzień na przesłanie JPK_VAT

mBank oficjalnie otworzył naszpikowaną technologią siedzibę w Nowym Centrum Łodzi. Smartfon jest w niej nieodzowny – służy jako klucz wejściowy, pomaga zarezerwować salę czy odnaleźć miejsce spotkania. Na pięciu rozległych piętrach pracuje ponad 2 tys. specjalistów, wcześniej rozproszonych w sześciu lokalizacjach w całym mieście. Nowa siedziba wspiera pracowników i ułatwia im współpracę. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – mBank otwiera nową siedzibę w Łodzi. Bez smartfona ani rusz.

mBank/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mbank-umozliwia-zalozenie-firmy-line-10-minut