Wprowadzenie usługi możliwe było dzięki wykorzystaniu usługi AIS, czyli Account Information Services. Wniosek o kredyt gotówkowy bez dodatkowych formalności można złożyć samodzielnie po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego w aplikacji mobilnej. Usługa dostępna jest także dla tych klientów mBanku, którzy co prawda posiadają rachunek w tym banku, ale nie jest to ich podstawowe konto. Chodzi o takie banki jak PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING, BNP Paribas, Bank Millennium, Alior Bank, Getin Bank i Bank Ochrony Środowiska.

Bez papieru, bez biegania po oddziałach

Klient nie musi przygotowywać dodatkowych dokumentów dochodowych ani przychodzić z nimi do placówki. Wystarczy, że zaloguje się do swojego banku i wybierze rachunek, na który wpływa jego wynagrodzenie, a mBank w tle pobierze dane niezbędne do wydania decyzji kredytowej.

Usługi z zakresu otwartej bankowości w Polsce na razie wykorzystywane są głównie do potwierdzania dochodu przy udzielaniu kredytu oraz do agregacji rachunków z różnych banków w ramach paneli transakcyjnych w bankowości elektronicznej oraz aplikacjach mobilnych. Powoli staje się do standardem rynkowym.

/LP/Fintek.pl