A co z tymi klientami, którzy wciąż wolą korzystać z kodów SMS? mBank zapewnia, że będzie można do nich wrócić, włączając odpowiednią opcję w serwisie transakcyjnym.

Mobilna autoryzacja dla wszystkich w mBanku. Dlaczego?

Mobilna autoryzacja to potwierdzanie transakcji z poziomu aplikacji bankowej. mBank wylicza korzyści wynikające z takiego rozwiązania. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo – powiadomienia są poufne i nie mają do nich dostępu inne aplikacje na naszym telefonie, czy tablecie. Nie przejmie ich też żadna inna osoba, co z kolei może się stać w przypadku kody SMS (duplikat karty SIM).

ZAŁÓŻ KONTO W MBANKU JUŻ TERAZ

Korzystanie z mobilnej autoryzacji pozwoli także na zaoszczędzenie czasu, ponieważ wygodniej zatwierdzić powiadomienie push w aplikacji, niż przepisywać kod SMS. Takie rozwiązanie przyda się także w placówce bankowej i wyeliminuje konieczność podpisywania dokumentów przy wpłacaniu, czy wypłacaniu gotówki w oddziale.

Dlaczego banki promują mobilną autoryzację? Chodzi przede wszystkim o oszczędności. Wysyłanie setek tysięcy, albo nawet milionów SMS-ów do klientów generuje potężne koszty. Ciężko oszacować o jakich kwotach mowa, ale nie ulega wątpliwości, że potwierdzanie operacji za pomocą powiadomień push w aplikacji mobilnej jest po prostu tańsze. Oczywiście bezpieczeństwo też odgrywa tutaj istotną rolę, szczególnie w obliczu procederu wyrabiania duplikatów kart SIM przez oszustów. Po uzyskaniu takiego duplikatu haker będzie otrzymywał każdy kod SMS, który bank wyśle do klienta.

KLIKNIJ I OTWÓRZ KONTO W MBANKU