Jedną z najciekawszych nowości od mBanku jest wdrożenie „szybkich zleceń”, które umożliwiają przekazywanie zleceń na giełdę bezpośrednio z pierwszego kroku zlecenia bez wyświetlania podsumowania wprowadzonych parametrów i dodatkowego zatwierdzenia dyspozycji.

eMakler w mBanku – nowe funkcje w serwisie

Użytkownicy mogą już wyświetlić wykres waloru, który dostępny jest na rachunku – wchodząc w szczegóły waloru na ekranie „Portfel”. Można wybrać zakres wykresu: od intraday (bieżącego – 1D) przez np. 6 miesięcy (6M) lub 3 lata (3Y) do wykresu od początku notowań (MAX). Kółka ze znakami „+/-/=” oznaczają Twoje transakcje. Na wykresie intraday (1D) linią przerywana jest prezentowany poziom kursu odniesienia.

W lewym panelu pojawił się też wykres online indeksu WIG20. W tabeli notowań w lewym panelu, pod wykresem WIG20, pojawiła się prosta, podręczna tabelka z notowaniami. Można łatwo dodać walor wpisując początek jego nazwy w pole „Dodaj walor” i wybierając go z listy podpowiedzi. Ten koszyk nazywa się „Uproszczone” i nie dopuszcza edycji zakresu wyświetlanych w lewym panelu kolumn. Zawsze wyświetlane są tylko kolumny: Walor, Kurs, Zm%, Limit K i Limit S. Zakres wyświetlanych danych można jednak zmieniać i obserwować w zakładce „Notowania. Zakładka „Ustawienia eMaklera” zmieniła nazwę na „Ustawienia i dokumenty”. Można tam teraz pobrać swój PIT8C.

mBank wdrożył też wspomniane „Szybkie zlecenia”. Dzięki temu zlecenie użytkownika znacznie szybciej zostanie wysłane na giełdę. Funkcję można aktywować w zakładce „Ustawienia i dokumenty” (dawniej „Ustawienia eMaklera”). Działa ona tylko przy wyłączonym potwierdzaniu operacji hasłem jednorazowym i jest aktywna wyłącznie do końca dnia.

mBank/RT