Nie, McCoin to nie kryptowaluta, a zwyczajne fizyczne monety, które można wymieniać na jubileuszowe kanapki BigMac. Skojarzenie z kryptowalutami wzięło się nam z faktu, że jakiś czas temu konkurencyjny Burger King wypuścił własną wirtualną walutę WhopperCoin.

MacCoin – wymień monetę na BigMaca. Także w Polsce

McDonald’s postanowił pójść bardziej tradycyjnym szlakiem i z okazji jubileuszu swojej najpopularniejszej kanapki wyemitował złote monety MacCoin. Cała operacja nie jest zbyt skomplikowana – jedna moneta warta jest jednego BigMaca.

Akcja promocyjna będzie obowiązywała w 50 krajach, w tym także w Polsce. Jak zdobyć monetę? Najłatwiej będą mieli Amerykanie, którzy otrzymają jednego MacCoina za zakup jednego BigMaca. Następnie mogą wymienić monetę na kanapkę, ale wtedy nie dostaną kolejnego tokenu (na szczęście). Alternatywnie można także zachować monety na pamiątkę – to edycja limitowana.

W Polsce nie będzie tak łatwo. Na razie nie wiadomo jak dokładnie będzie wyglądać promocja nad Wisłą, ale jeszcze w sierpniu na instagramowym profilu McDonald’s Mam smaka na Maka pojawi się więcej szczegółów. Wygląda na to, że MacCoiny trafią tylko do zwycięzców konkursu.

Monety będą różniły się od siebie – na rewersie znajdują się odniesienia do poszczególnych dekad od powstania BigMaca. Lata 70-te to „Flower Power”, lata 80-te to pop-art, następnie abstrakcyjne kształty, które definiowały lata 90-te, technologiczne wzory z pierwszej dekady XXI wieku i wreszcie kształty ukazujące ewolucję komunikacji, które reprezentują ostatnie 10 lat.