Gwarancja BGK zabezpiecza do 80 proc. limitu finansowania. Gwarancją mogą zostać objęte limity faktoringowe udzielone przez mFaktoring nawet do 250 mln zł. Dzięki temu może on uzyskać lepsze od standardowych warunki finansowania m.in.: wyższy limit finansowania, czy szybsze i prostsze przyznanie finansowania – czytamy w komunikacie.

mBank wprowadza ułatwienia w zakresie faktoringu

Nowa usługa jest dostępna dla firm dowolnej wielkości, ze wszystkich branż, prowadzących działalność w Polsce, jak i eksporterów. Mogą one skorzystać z tego wsparcia do końca 2020 r., pula dostępnego finansowania jest ograniczona. Ta swoista „tarcza faktoringowa” jest jednym z elementów pakietu pomocowego BGK dla polskich przedsiębiorców, którego celem jest ograniczenie negatywnych skutków pandemii koronawirusa.

Faktoring jest usługą finansowania skierowaną do przedsiębiorstw sprzedających swoje produkty lub usługi z odroczonym terminem płatności. Klienci mFaktoringu otrzymują środki za faktury sprzedażowe praktycznie natychmiast po ich wystawieniu, bez konieczności oczekiwania na płatność od odbiorcy. mFaktoring udostępnia swoje usługi na platformie elektronicznej, która umożliwia klientom obsługę finansowania – wyjaśnia mBank w komunikacie.