Partner serwisu Visa dla biznesu

mFinanse wprowadziły pierwszego chatbota w pośrednictwie finansowym

Fintek
Fintek
#Chatbot#mBank
Opublikowano: 20 stycznia 2020, 17:26 Aktualizacja: 20 stycznia 2020, 17:27

Startup AI ChatForce poinformował, że zaprojektowany przez nich chatbot przeszedł wszystkie testy i oficjalnie dołączył do załogi mFinanse z grupy mBanku.

ChatForce

Zdaniem Macieja Krawczyka z ChatForce jest to pierwszy chatbot w pośrednictwie finansowym oraz jeden z pierwszych w Polsce z zakresu bankowości.

5 pytań do wyliczenia zdolności kredytowej

Chatbot w mFinansach działa w środowisku komunikatora Messenger. Bot potrafi wyliczyć zdolność kredytową oraz wysokość potencjalnej raty na podstawie danych wprowadzonych przez klienta (funkcja jest zintegrowana z kalkulatorem mFinanse).

– Największym wyzwaniem było zaprojektowanie integracji tak, aby kalkulator był prosty i przyjazny – np. żeby nie zadawał zbyt wielu zawiłych pytań – i jednocześnie żeby dostarczał możliwie najbliższe oszacowania zdolności kredytowej i wysokości raty. Wydaje się, że cel ten osiągnęliśmy – aby użytkownik uzyskał informacje o swojej zdolności kredytowej musi odpowiedzieć na zaledwie 5 pytań, a w przypadku raty jedynie na dwa pytania więcej – czytamy w artykule Macieja Krawczyka.

ChatForce to startup z portfolio mAcceleratora – funduszu mBanku, którego celem jest rozwój i komercjalizacja najnowocześniejszych technologii fintech.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mfinanse-wprowadzily-pierwszego-chatbota-w-posrednictwie-finansowym