17 kwietnia 2018, 09:00:IoT Poland Show - Centrum Targowo-Kongresowe, Marsa 56c, 04-242 Warszawa, Polska

Microsoft szykuje grupowe zwolnienia

Polski oddział Microsoft przedstawia zmiany w kierownictwie firmy

Gigant z Redmond chce zwiększyć sprzedaż poprzez ograniczenie liczby stanowisk. Zwolnienia mają objąć tysiące pracowników na całym świecie. Microsoft ma potwierdzić swoje plany w bieżącym tygodniu.

Na razie firma nie komentuje doniesień prasowych, a informacje o planowanej restrukturyzacji płyną z takich serwisów jak Bloomberg i TechCrunch. Reorganizacja w Microsoft ma zapewne związek ze zmianą władz firmy. Judson Althoff i Jean-Philippe Courtois przejęli stery w dziale sprzedaży latem 2016 roku.

Czytaj także: Już niedługo posiłek dostarczy nam pojazd elektryczny

Dlaczego Microsoft zwalnia pracowników?

Grupowe zwolnienia w Microsoft to nie pierwszyzna. W poprzednich latach firma również masowo pozbywała się pracowników w okresie letnim. Zgodnie z danymi Seattle Times w zeszłym roku Microsoft zwolnił około 2,850 pracowników, włączając w to 900 z grup sprzedażowych. Natomiast w 2016 roku firma założona przez Billa Gatesa pozbyła się prawie 8 tysięcy zatrudnionych osób.

Zwolnienia mają prawdopodobnie dotyczyć nie tylko centrali, ale również pracowników na lokalnych rynkach z całego świata. Wraz z postępem technologicznym pracownicy stają się coraz mniej potrzebni. Sprzedaż komputerów maleje, a rośnie potencjał chmur obliczeniowych i Big Data.

/Rafał Tomaszewski

Podziel się artykułem
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone