Partner serwisu Visa dla biznesu

Mikroprzedsiębiorcy nie mieli wakacji?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 8 września 2017, 12:33 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:11

Dla Kredytmarket.com, platformy internetowej udzielającej on-line kredytów obrotowych na działalność gospodarczą, sierpień był miesiącem rekordowym. Wartość zaciągniętych kredytów przekroczyła 1,3 mln zł i była dwukrotnie wyższa od dotychczasowego najlepszego miesiąca z pierwszej połowy roku.

Mikroprzedsiębiorcy nie mieli wakacji?

– Wygląda na to, że mikroprzedsiębiorcy nie mieli wakacji i również letnie miesiące wykorzystali na rozwój biznesu – mówi Aleksander Widera, założyciel i prezes Kredytmarket.com.

– W tym okresie wnioski złożyło ponad 130 klientów, z czego połowa otrzymała od nas kredyt. – dodaje.

Czytaj także: To tylko chwilowe załamanie. Kryptowaluty wracają na prostą

Rekordowy miesiąc dla Kredytmarket

Od początku działalności, czyli od grudnia 2016 roku, Kredytmarket.com udzielił kredytów on-line na sumę 4,5 mln zł 120 firmom prowadzonym w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Proste procedury stosowane przez Kredytmarket zyskały uznanie – 90 proc. klientów po spłacie pierwszego kredytu zdecydowało się wrócić do Kredytmarketu po kolejny.

– Wypełnienie wniosku kredytowego zajmuje niecałe 3 minuty, a decyzję klient otrzymuje w ciągu kwadransa, dzięki sprawnym analizom big data, z wykorzystaniem API economics – podkreśla Aleksander Widera.

– Mamy jednak czas również na osobisty kontakt z każdym naszym klientem. Nawet podczas krótkiej rozmowy możemy poznać specyfikę biznesu. Przedsiębiorcy doceniają, że jesteśmy internetowi, ale działamy po ludzku. – dodaje prezes Kredytmarket.

Jednocześnie, warunki, w tym oprocentowanie, na jakich oferowane jest finansowanie, są porównywalne do bankowych. Znakomita większość klientów korzysta z maksymalnej kwoty kredytu, czyli 50 tys. zł. Dlatego zarządzający Kredytmarket.com planują w najbliższym czasie podniesienie wysokości możliwego finansowania.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mikroprzedsiebiorcy-nie-mieli-wakacji