Partner serwisu Visa dla biznesu

Już milion transakcji smartfonem w ING. Android Pay jeszcze w tym roku?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski
Opublikowano: 20 września 2017, 10:50 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:12

Pół roku po uruchomieniu usługi płacenia zbliżeniowo smartfonem klienci ING wykonali ponad milion transakcji.

Minął rok od wejścia Android Pay na polski rynek

Płatność zbliżeniowa telefonem jest równie prosta jak zwykłe płacenie kartą – wystarczy podświetlić ekranu telefonu i zbliżyć go do terminala.

Czytaj także: Jak wydobywać kryptowaluty – przy użyciu ASIC czy GPU?

Płatności HCE to nie wszystko – Android Pay jeszcze w tym roku?

Wygoda rozwiązania oraz fakt, że telefon prawie zawsze mam przy sobie, sprawiają, ze klienci ING coraz chętniej i aktywniej sięgają w sklepie po telefon zamiast portfela – każdego tygodnia realizując średnio blisko 60 tys. transakcji zbliżeniowych smartfonem. Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych od marca, a dla przedsiębiorców od sierpnia tego roku.

Płatności zbliżeniowe w ING zostały zaprojektowane w oparciu o technologię HCE (Host Card Emulation), które nie wymagają ani umowy z operatorem telefonii komórkowej, ani dostępu do internetu podczas płatności. Użytkownicy mogą dokonywać płatności we wszystkich sklepach i placówkach usługowych wyposażonych w terminale zbliżeniowe.

Czytaj także: Czy Google to już fintech? Nowa aplikacja pozwala płacić dźwiękiem

Aby zacząć korzystać z płatności telefonem wystarczy posiadać Konto z Lwem dla osoby indywidualnej lub firmy, korzystać z aplikacji mobilnej Moje ING mobile oraz telefonu z systemem operacyjnym Android 4.4 lub wyższym i wyposażonym w moduł NFC. Proces aktywacji Mastercard w telefonie jest dostępny w aplikacji Moje ING mobile.

Możliwe, że już niedługo w ING Banku Śląskim pojawi się możliwość płatności za pomocą Android Pay. Wczoraj bank poinformował na twitterze, że planuje udostępnić wirtualny portfel od Google jeszcze w tym roku. Obecnie z płatności Android Pay mogą korzystać klienci takich banków jak BZ WBK, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Nest Bank, mBank, Orange Finanse i Eurobank.

[ING/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

milion-transakcji-smartfonem-ing-android-pay-jeszcze-tym-roku