Od rozpoczęcia swojej działalności w 2015 roku do połowy maja 2018 r., Mintos posiadał blisko 60 000 zarejestrowanych inwestorów indywidualnych z całego świata, którzy łącznie zainwestowali blisko 700 milionów euro (ponad 3 mld zł).

Mintos prezentuje strategie na nadchodzące miesiące

Strategią Mintosa jest ambitny wzrost, ale w stałym tempie, co zapewni firmie zrównoważony rozwój. W 2018 r. Mintos skupi się na wypracowaniu wzrostu po obu stronach rynku przez zwiększenie popytu inwestorów indywidualnych z jednej strony oraz zwiększenie liczby pożyczek i innych produktów finansowych takich jak np. faktoring czy leasing oferowanych inwestorom na platformie Mintos przez instytucje finansowe z sektora pozabankowego.

Wzrost ten będzie generowany zarówno na obecnych, jak i nowych rynkach. W 2018 roku Spółka zamierza otworzyć nowe biura w Brazylii, Rosji oraz w Południowo-Wschodniej Azji. W 2017 roku Mintos, według AltFi Data – największego na świecie portalu informacyjnego sektora pozabankowego, miał pozycję lidera na rynku pożyczek typu P2P w Europie kontynentalnej, z 38-proc. udziałem w rynku.

– Planujemy do końca 2018 roku osiągnąć kolejny kamień milowy w naszym rozwoju, czyli przekroczyć pierwszy miliard euro zainwestowany przez Mintos. Dlatego nasze główne działania skupiają się obecnie na zwiększeniu popytu inwestorów indywidualnych z jednej strony, oraz zapewnieniu inwestorom produktów do inwestowania, czyli pozyskiwaniu do naszej platformy kolejnych firm z sektora pozabankowego  mówi Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający spółki AS Mintos Marketplace.

– Na razie na platformie Mintos obecne są głównie firmy świadczące usługi pożyczkowe, jednak już dołączyły do nas spółki oferujące inne usługi finansowe, takie jak np. faktoring czy leasing. Będziemy nadal rozwijać nowe sektory, nie zapominając jednak o pozabankowych firmach pożyczkowych. Planujemy również otwarcie trzech kolejnych biur na świecie w Brazylii, Rosji oraz w Południowo-Wschodniej Azji, ponieważ widzimy duże zainteresowanie naszą platformą w tych rejonach świata – dodaje.