25 firm, które się do niego zakwalifikuje, zyska m.in. szansę na wsparcie czołowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, prezentację swoich technologii przed inwestorami z USA oraz wygranie 100 000 złotych w konkursie CVC Young Innovator Awards. Startupy mogą aplikować do programu za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland .org do 10 lipca 2018 roku.

Akceleratory nadal potrzebne

W ostatnich latach ze wsparcia programów akceleracyjnych skorzystało w Polsce kilkaset startupów, a w kolejce ustawiają się następne. Boom na innowacje wciąż trwa i kolejni młodzi przedsiębiorcy szukają pomocy w osiągnięciu rynkowego sukcesu. Jak wynika z raportu „Polskie startupy 2017”, 65 proc. startupów ma problemy z pozyskaniem finansowania na dalszy rozwój, niemal co drugi potrzebuje pracowników, a 40 proc. chce poszerzyć swoją sieć kontaktów. W zakresie wiedzy blisko połowa wskazuje na konieczność szkoleń marketingowych, mentoringowych i zarządczych.

Przed startupami stoi wiele wyzwań, zanim osiągną sukces. Nie mają odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz zaplecza finansowego. Rolą akceleratora jest wspieranie startupów w pokonywaniu wszelkich barier i pomoc w przekuciu pomysłu na realny biznes. Wciąż powstają nowe startupy, które tego wsparcia potrzebują, a każdy z nich jest inny i potrzebuje rozwiązań szytych na miarę.

Nowe ścieżki akceleracji, nowe szanse dla startupów

Nowością w 5. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland jest ścieżka InsurTech dedykowana startupom rozwijającym technologie, które mogą znaleźć zastosowanie w sektorze ubezpieczeń. Jej partnerami są: LINK4, Nationale-Nederlanden i Sollers Consulting. Dla branży to szansa na dotarcie do innowacyjnych technologii oraz przełamanie stereotypowego wizerunku „biernej i nijakiej”. Dla startupów to możliwość wejścia na rynek, który tylko w Polsce generuje 2 proc. PKB.

Akcelerację w ramach 5. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland przejdzie 25 startupów technologicznych. Początkujący przedsiębiorcy przez 3 miesiące będą współpracować z polskimi i międzynarodowymi ekspertami oraz mentorami nad weryfikacją i dopracowaniem modeli biznesowych swoich przedsięwzięć. Wszystko po to, aby potrafili poradzić sobie w rynkowej rzeczywistości, skutecznie skomercjalizować swoje rozwiązania, jak również efektywnie pozyskać finansowanie na dalszy rozwój działalności.