Na stronie Orange wśród dostawców usługi płatności „dodane do rachunku” znajdziemy 22 podmioty, w tym Mobiamo (agregator) z limitem 300 zł miesięcznie. W opcji na start limit wynosi 0 zł na trzy miesiące – nie jest to zatem oferta dostępna dla nowych klientów.

Mobiamo jest dostępne także w Plus, Play i T-Mobile. Po podpisaniu umowy z Orange, mają zatem praktycznie 100% pokrycie w Polsce.

Usługa dodaj do rachunku zyskuje na popularności na świecie (w Afryce to szał), ale w Polsce – chociaż atrakcyjna, to jednak nie jest zbyt popularna. Sprawdza się przede wszystkim w zakupie usług multimedialnych np. z Google’a.

Czytaj także: Snipay – aplikacja do płatności kryptowalutami

Z metody płatności polegającej na dodaniu ceny usługi do rachunku telefonicznego korzysta np. HBO GO.

Dodanie do rachunku – co to jest?

Dodanie zakupu do rachunku jest prostym i wygodnym sposobem na zamawianie filmów, muzyki, ebooków bez konieczności używania kart kredytowych czy sms-ów o podwyższonej opłacie. Opłata za takie zamówienie jest uiszczana razem z rachunkiem za abonament telefoniczny bądź jest pobierana ze środków zgromadzonych na koncie głównych użytkownika, gdy korzysta z telefonu na kartę.

Mobiamo nie pobiera opłat abonamentowych. Model biznesowy oparty jest na prowizji od łącznych przychodów z transakcji. Jeśli merchant nic nie sprzeda tym kanałem, to nie poniesie też żadnych kosztów z tytułu podpięcia do Mobiamo. Tyle w teorii.

Czytaj także: Płatności ratalne w sklepach online

W USA Paymentwall skupia się na dostarczaniu płatności mobilnych integrowanych z aplikacjami mobilnymi, np. grami, a także w prostym implementowaniu różnych metod płatności w sklepach online (e-commerce). Paymentwall przewiduje łatwe integracje (bez kodowania) m.in. z Shopify.

/JanRy