Wśród prelegentów i panelistów znajdują się przedstawiciele aż 10 największych banków i instytucji finansowych w Polsce, a także eksperci z firm takich jak Google, Edisonda, Blockchain Polska, Escola, e-point, Mobee Dick, Upside, Uxeria czy VMLY&R Poland. Fintek.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Rewolucja w bankowości

Pierwszy dzień rozpocznie się prelekcją o dość kontrowersyjnej tematyce. Prelegenci z firmy Efigence odpowiedzą na pytanie dlaczego czeka nas koniec bankowości mobilnej i co po niej nastąpi. Artur Kurasiński poruszy natomiast temat okradania sektora finansowego przez startupy i technologię, a Bartosz Bilicki opowie o nowej kryptowalucie Facebooka o nazwie Libra, która zdążyła już trochę namieszać w świecie bankowości tradycyjnej.

Drugiego dnia na scenie MTC pojawią się Kamil Bolek oraz legendarny youtuber Cyber Marian, którzy opowiedzą o influencerach i pokoleniu Z w bankowości i finansach. Prelegenci skupią się też na tematyce projektowania aplikacji bankowych przyjaznych rodzinom oraz generacji Z. Tomasz Opalski (ING Bank Śląski) oraz Witold Janiszewski (Symetria) pokażą jak podejmować decyzje biznesowe na podstawie badań UX. W oparciu o wyzwania projektowe, wnioski badawcze, wdrożone (lub nie) rozwiązania podzielą się doświadczeniem i wiedzą zdobytą podczas systematycznego rozwoju bankowości mobilnej ING.

Nie zabraknie również tematów technicznych. Michał Szklarski (e-point) oraz Piotr Kowalski (Google) opowiedzą czym jest dokładnie mWeb i jak rezonuje on ze światem finansów. Wyjaśnią co to jest PWA i AMP oraz odpowiedzą na pytanie czy warto te technologie wdrażać.

Czy można przewidzieć przyszłości polskiego sektora bankowego?

Niezwykle interesująco zapowiada się ekspercki panel dyskusyjny, który będzie miał miejsce pierwszego dnia konferencji. Konrad Olejarczyk (Mobee Dick) przeprowadzi rozmowę z przedstawicielami BNP Paribas Polska, Credit Agricole Bank Polska, mBank, PKO Bank Polski oraz Revolut dotyczącą trendów kształtujących polski sektor bankowy.

W dynamicznie zmieniającej się cyfrowej rzeczywistości przewagę zdobywają ci, którzy skutecznie przewidują i reagują na zmiany. Podczas panelu zaproszeni goście porozmawiają o kluczowych trendach technologicznych i biznesowych, które określają kierunki rozwoju polskiej bankowości. Wśród poruszanych tematów znajdują się zagadnienia takie jak tworzenie produktów bankowych, zmiany w sposobie mówienia o finansach, bezpieczeństwo, rozwiązania finansowe dla dzieci i młodzieży, współpraca między fintechami i bankami czy obecność botów w finansach.

Dlaczego warto być na MTC?

Podczas dwóch dni konferencji wysłuchamy ponad 40 prelegentów, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży oraz licznymi sukcesami na swoim koncie. Poruszone zostaną tematy związane z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w kanale mobile w bankowości. To jedna z nielicznych możliwości wysłuchania podczas wydarzenia przedstawicieli takich firm i banków jak Bank Millennium, BNP Paribas Polska, Credit Agricole Bank Polska, PKO Bank Polski, Revolut, mBank, ING Bank Śląski, TMS Brokers, Alior Bank czy Idea Bank.

Konferencja skierowana jest nie tylko do przedstawicieli sektora bankowego, ale także do osób, które chcą poznać prawdziwe potrzeby klientów i dążą do ciągłego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności w gronie najlepszych ekspertów. Podczas DXC Networking Party, które odbędzie się po pierwszym dniu konferencji, będzie można nawiązać cenne kontakty biznesowe. Wartościową wiedzę uzyskają także dyrektorzy, managerowie, graficy, projektanci, specjaliści ds. reklamy i każdy komu zależy, aby jego firma czy instytucja była na bieżąco z najnowszymi trendami w mobilnych technologiach.

Wydarzenia Mobile Trends od 8 lat organizuje ClickMaster Polska. Sponsorami MTC for banking zostali Autopay by Blue Media, Nest Bank oraz DXC Technology. Konferencja objęta jest akredytacją DIMAQ, co oznacza, że uczestnicząc w niej istnieje możliwość otrzymania punktów recertyfikacyjnych. Patronat honorowy nad MTC objął Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Data: 3-4 października 2019 r.

Miejsce: Kinoteka Multiplex w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa

Szczegółowy program:  https://banking.mobiletrends.pl/program

Rejestracja uczestników: https://banking.mobiletrends.pl/rejestracja