Partner serwisu Visa dla biznesu

Monese – aplikacja dla imigrantów i nie tylko

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Fintech
Opublikowano: 22 stycznia 2018, 11:56 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:07

Monese to aplikacja, dzięki której można otworzyć i prowadzić rachunek bieżący w Wielkiej Brytanii. Nie trzeba mieszkać na Wyspach, ani posiadać tam historii kredytowej. Konto można otworzyć w zaledwie 3 minuty.

Monese - aplikacja dla imigrantów

Imigranci poza granicami swojego kraju mogą mieć trudności z otwarciem konta bankowego. Dzięki aplikacji Monese mają oni dostęp do podstawowych usług bankowych bez żadnych problemów. Dzisiaj Monese ogłosiło, że udostępnienie nowego konta dostępnego dla wszystkich – nie tylko imigrantów. Niebawem uruchomione zostaną także rachunki dla firm. Co wyróżnia Monese od innych? Wystarczy wymienić dwie rzeczy – numer IBAN i żadnych ukrytych opłat.

Czytaj także: Rosja ureguluje kryptowaluty

Co zyskujemy dzięki aplikacji?

Monese reklamuje się, że założenie rachunku bankowego nie zajmie nam więcej niż 3 minuty. Po założeniu konta otrzymamy kartę debetową od Visy i dostęp do wielu ciekawych funkcji.

Możemy sprawdzać stan konta, wysyłać i otrzymywać przelewy, a także przesyłać pieniądze w czasie rzeczywistym do znajomych, którzy również posiadają apkę. Za zapraszanie znajomych do aplikacji otrzymujemy bonusy – za każdego znajomego, który umieści swoje środki na koncie Monese otrzymamy 5 funtów.

Czytaj także: Użytkownicy nielegalnego streamingu zagrożeni

Prosty i przejrzysty interfejs

W trakcie zakładania konta musimy mieć przy sobie dokument tożsamości, którego zdjęcia przesyłamy na serwery Monese. Po weryfikacji możemy rozpocząć korzystanie z apki. Zabezpieczenia Monese są na poziomie tych z wielkich banków.

Dodatkowo można ją też zsynchronizować z kontaktami posiadanymi w telefonie. Monese to przydatna aplikacja dla osób podróżujących do Wielkiej Brytanii. Firma zmieniła model przychodów – zamiast pobierania opłat za transakcję, pojawiła się prosta miesięczna opłata w wysokości 4,95 GBP (około 23 zł). Opłata obejmuje prawie wszystkie usługi.

Aplikacja dostępna na systemy Android i iOS – sklep Play Google.

Czytaj także: 2018 rok – wzrosną wydatki na branżę IT?

monese


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

monese-aplikacja-dla-imigrantow