– Przeniesienie na rynek główny warszawskiej giełdy to kolejny, ważny krok w historii Grupy Morizon. Debiut oraz emisja nowych akcji to konsekwencja długoterminowego rozwoju Grupy oraz szansa na bardziej dynamiczny wzrost. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli nas akcjonariusze i dołożymy wszelkich starań, żeby mogli uznać swoją inwestycję za udaną. – powiedział Jarosław Święcicki, prezes Morizon.

Czytaj także: Już niedługo posiłek dostarczy nam pojazd elektryczny

Morizon i OneStopShop

Strategia Grupy Morizon zakłada budowę kompleksowej platformy OneStopShop rynku nieruchomości, która skróci i uprości proces transakcyjny na rynku nieruchomości – od wyszukania do zamieszkania. Środki finansowe pozyskane z emisji nowych akcji zostaną wykorzystane na dokończenie budowy platformy, w tym automatyzację oraz przyspieszenie procesu obsługi kredytów hipotecznych i gotówkowych oraz na rozwój segmentu wsparcia transakcji nieruchomościowych.

W ramach Oferty Publicznej Morizon inwestorzy kupili 3.361.362 akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na 1,50 zł za jedną akcję. Spółka od kwietnia 2011 roku była notowana na rynku NewConnect,  po sześciu latach dynamicznego rozwoju przechodzi na Główny Rynek GPW.

Wraz z debiutem na głównym parkiecie do obrotu zostanie dopuszczone 9.380.000 akcji zwykłych na okaziciela Serii A, 1.568.520 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 1.400.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C, 150.000 akcji zwykłych na okaziciela serii D, 8.394.441 akcji zwykłych na okaziciela serii E, 14.843.756 akcji zwykłych na okaziciela serii F oraz 3.361.362 akcji zwykłych na okaziciela nowej emisji serii H.