Partner serwisu Visa dla biznesu

Movie Games S.A. z kolejnymi projektami

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 15 listopada 2017, 15:33 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 19:30

Jesień dla Movie Games przebiega pod znakiem dalszego rozwoju: startuje współpraca z zespołem ambitnych deweloperów z grupy 1Z, zapowiadane są też kolejne produkcje.

Movie Games S.A. z kolejnymi projektami

Są wśród nich emocjonujące, kosmiczne wyścigi „Orbital Racer”, będące jednoosobowym symulatorem szalonego rajdu w przestrzeni pozaziemskiej. Mechanika gry została stworzona w oparciu o prawa fizyki Newtona, dzięki czemu gracz ma poczucie naturalnego rozłożenia sił, a zabawa zyskała na grywalności i realizmie. Gra zostanie wydana w grudniu 2017 roku na platformie Steam.

Czytaj także: Bitcoin to fatamorgana wartości

Movie Games zamierza wejść na giełdę

Nowością w planach firmy jest również produkcja nowego teamu Movie Games – grupy 1Z. Będzie to rozgrywka typu real time strategy a wydana zostanie pod tytułem „Plastic Warfare”.

– 1Z to zdolni, pełni pasji i świeżych pomysłów młodzi ludzie, którzy dzięki swojej kreatywności i innowacyjnemu podejściu do realizacji gier typu RTS mają szansę zaskoczyć społeczność graczy przyznaje Aleksy Uchański, prezes Movie Games

– Zapraszając ich do współpracy chcemy umożliwić realizację tego unikatowego pomysłu, a także zaoferować wsparcie doświadczonych twórców. Nasza branża jest niesamowita – to wspaniałe uczucie widzieć pracujących w jednym miejscu świeże talenty teamu 1Z  i doświadczoną legendę świata gier, Macieja Miąsika. – dodaje.

Absolwenci Warszawskiej Szkoły Filmowej – grupa 1Z – docenieni zostali na arenie polskiej i międzynarodowej, a sukces na „Warsaw Film School Game Jam 2” jest potwierdzeniem ich możliwości. Zaproszenie do współpracy z Movie Games otrzymali w ramach programu wspierania rozwoju młodych talentów, który spółka realizuje od początku swojego istnienia. Jednym z owoców prowadzenia programu było odkrycie grupy debiutantów, którzy aktualnie pracują nad głośnym już wśród graczy tytułem Lust for Darkness (planowane wydanie
w pierwszym kwartale 2018r.)
.

Do listy zapowiadanych projektów dołączył ostatnio również projekt o nieujawnionym jeszcze tytule, który jest autorską koncepcją Macieja Miąsika, jednego z najbardziej znanych, polskich twórców gier, guru gamedevu w Polsce, pracującego wcześniej m.in. przy takich produkcjach jak „Electro Body” czy „Wiedźmin”.

– Doświadczenie w połączeniu z innowacyjnością jest fundamentem naszych działań. Planując debiut giełdowy, intensywnie pracujemy nad realizacją założeń rozwojowych spółki. Nasza strategia rozwoju portfolio gier
i pozyskiwania nowych zespołów projektowych powoduje, że prezesa Aleksego Uchańskiego, czy członka Rady Nadzorczej – Macieja Miąsika, spotkać można nie tylko w biurze, ale także na salach wykładowych. W tym roku gościli już m.in. w Łódzkiej Szkole Filmowej, na Politechnice Warszawskiej czy Polsko–Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie wykładają, ale też poszukują kolejnych obiecujących twórców. – mówi Mateusz Wcześniak, Wiceprezes Movie Games.

Firma Movie Games S.A. planuje debiut giełdowy w 2018r.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

movie-games-s-a-kolejnymi-projektami