Partner serwisu Visa dla biznesu

Ty też możesz pomóc zaprojektować nowe usługi Ministerstwa Cyfryzacji

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 28 grudnia 2017, 11:10 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 19:10

Ministerstwo Cyfryzacji wzywa obywateli do współpracy. Każdy z nas może pomóc zaprojektować nowe usługi, takie jak wniosek o wydanie prawa jazdy i o rejestrację narodzin. Wnioski mają być jak najbardziej przyjazne dla użytkowników.

Raport cyfryzacji kraju. Ministerstwo Cyfryzacji prezentuje.

Resort Anny Streżyńskiej przygotował kilka testowych formularzy, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej MC. Dodatkowo można znaleźć tam też kilka ankiet do wypełnienia.

Czytaj także: Już od stycznia mikroprzedsiębiorcy także będą musieli składać JPK

Wniosek o wydanie prawa jazdy i o rejestrację narodzin – zaprojektuj dwie nowe usług cyfrowe razem z Ministerstwem Cyfryzacji

„Cyfrowe usługi publiczne tworzymy dla ciebie. Dlatego twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne. Udostępniamy aktywne formularze, które pozwalają zapoznać się w nowymi usługami. Planujemy je uruchomić na początku 2018 r. Są to: „wniosek o prawo jazdy” oraz „wniosek o rejestrację narodzin dziecka”.

Chcemy żeby wniosek można było wypełnić w kilka minut, w dowolnym czasie i miejscu, na różnych urządzeniach.
Możesz nam pomóc i mieć swój wkład w projektowanie usług” – czytamy w komunikacie resortu cyfryzacji.

Czytaj także: „Cyfrowa Polska zmieniła się nieodwracalnie”. Krajowy węzeł e-tożsamości ukończony

Poniżej linki do testowych wniosków i ankiet:

Aby przekazać uwagi wypełnij ankiety :

W tym miejscu warto też przypomnieć o nowych funkcjonalnościach mDokumentów – do aplikacji mObywatel dołączyła apka mWeryfikator. Od 15 grudnia br. każdy przedsiębiorca może zweryfikować dane okazywane mu przez klienta na smartfonie.

Aplikacja może być wykorzystywana w sytuacji, gdy sprzedający nie ma pewności, czy wiek kupującego pozwala na sprzedaż towarów lub np. potrzebuje zameldować w hotelu gościa posługującego się mDokumentami. Dzięki aplikacji mWeryfikator szybko i bezpiecznie może sprawdzić, czy informacje w prezentowane na wyświetlaczu telefonu są poprawnie pobrane z rejestrów państwowych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Nowe funkcjonalności w mDokumentach.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mozesz-pomoc-zaprojektowac-nowe-uslugi-ministerstwa-cyfryzacji