Taka funkcja ma być dostępna już jesienią. Przypomnijmy, że na razie elektryczne jednoślady hive są dostępne w Warszawie i we Wrocławiu. Cena za wynajem pojazdu to 2,50 zł opłaty startowej i 45 groszy za każdą minutę jazdy.

Firma wprowadza także inne nowości. W usługach do tej pory znanych jako mytaxi Plus i mytaxi Match cena za przejazd będzie podawana z góry. Do tej pory z takiego przywileju mogli cieszyć się tylko użytkownicy taryfy mytaxi Lite. Ceny nie ulegną zmianie – zapewnia Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now Polska.

Elektryczne hulajnogi hive w aplikacji Free Now

W lipcu i w sierpniu firma ma zatrudniać kierowców – ponieważ po wprowadzeniu taryfy mytaxi Lite zainteresowanie klientów znacząco wzrosło. Docelowo Free Now chce zatrudnić 800 nowych kierowców. W ciągu dekady mytaxi odnotowało 100 milionów przejazdów, 14 milionów pasażerów i 100 000 kierowców.

Zmianie ulega nazwa marki, barwy logo i aplikacji, a także oklejenia na taksówkach. Dotychczasowe opcje w aplikacji, dane użytkowników, a także struktury firmy, pozostają bez zmian. Użytkownik nie musi pobierać nowej aplikacji, wystarczy zaktualizować aplikację mytaxi by zobaczyć jej zmianę na FREE NOW. 2 lipca w całej Europie startuje również globalna kampania, największa w historii firmy.

W lutym 2019 roku firma zyskała drugiego inwestora jakim jest BMW, które połączyło się z Daimlerem w zakresie usług mobilnościowych, tworząc rodzinę marek NOW. W jej skład wchodzą również Reach Now, Share Now, Park Now, Charge Now, które oferują inne usługi mobilności, np. carsharing lub wyszukiwarkę stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Do grupy Free Now należą również takie usługi zamawiania przejazdów, jak Kapten (dostępne we Francji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii), Beat (dostępne w Grecji i Ameryce Łacińskiej) i Clever (dostępne w Rumunii). Ich zmiana na Free Now planowana jest w późniejszym okresie.