mytaxi jest jedną z pierwszych aplikacji, która dokonała pełnej integracji Map Google w swoim systemie. Kierowcom mytaxi pozwoli ona skrócić czas dojazdu do miejsca docelowego i sprawi, że będą poruszać się po mieście z większą efektywnością.

Czytaj także: NBP i KNF ponownie ostrzegają przed Bitcoinem

Google Maps w aplikacji mytaxi

– Wykorzystanie Map Google jako nawigacji w aplikacji mytaxi dla kierowców to pewność dla pasażera, że jedzie optymalną trasą zasugerowaną przez aplikację – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

– Wystarczy, aby pasażer podając adres docelowy poprosił kierowcę o posłużenie się nawigacją. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie zwłaszcza dla pasażerów nieznających miasta, którzy chcą być pewni, że trasa, którą jedzie kierowca jest najbardziej dogodna i najszybsza w danym momencie – dodaje.

Czytaj także: Usługa mytaxi match w Warszawie rozwija się dynamicznie, dlatego zostaje udostępniona w kolejnych miastach Europy

Dzięki dokładniejszej geolokalizacji dostępnej w aplikacji mytaxi, kierowca będzie mógł sprawdzić bezpośrednią trasę do pasażera. W momencie, gdy kierowca zaakceptuje zamówienie, zostanie skierowany do miejsca docelowego za pomocą niebieskiej linii na mapie i otrzyma precyzyjne informacje o czasie przejazdu. W aplikacji kierowcy dołączone zostaną również komunikaty głosowe i ogólny podgląd trasy, umożliwiający jego przybliżenie bądź oddalenie.

– Naszym celem w integracji z Mapami Google jest poprawa komfortu zarówno kierowców, jak i pasażerów mówi Johannes Mewes, CPO mytaxi.

– Pasażerowie będą mogli mieć pewność, że zostaną przewiezieni trasą pozbawioną korków i utrudnień, a kierowca nie będzie już marnować czasu na poszukiwanie alternatywnych tras na dodatkowych urządzeniach- dodaje.