Partner serwisu Visa dla biznesu

MyTherapy – aplikacja lekarstwem na pamięć?

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Fintech
Opublikowano: 21 lutego 2018, 13:37 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:02

Branie lekarstw nie dotyczy tylko osób starszych. Coraz częściej młodzi ludzie mają problemy ze zdrowiem i muszą codziennie sięgać po odpowiednie tabletki – od witamin, przez tabletki antykoncepcyjne, po szereg lekarstw. Czy zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć albo pomieszać lekarstwa? Teraz nie będzie to już problemem. Z aplikacją MyTherapy z łatwością przypomnisz sobie, co i kiedy musisz wziąć.

Aplikacja do branialekarstw - MyTherapy

Jak podaje GUS 70% Polaków umiera na choroby krążenia. Jednak nie tylko one są nasza zmorą. Coraz więcej osób prowadzi szybki tryb życia, większość czasu poświęcając pracy, często bardzo stresującej. Sprawia to, że nie tylko jesteśmy bardziej podatni na wszelkie choroby, ale przez pęd życia zapominamy o wielu sprawach – o przyjmowaniu zalecanych leków i witamin także. Jak to zmienić?

Czytaj także: Aplikacja Listonic – lista zakupów pod kontrolą

Jak to działa?

Aplikacja MyTherapy została stworzona z myślą o ludziach, którzy zażywają leki, ale nie zawsze o tym pamiętają. Dzięki niej mamy możliwość tworzenia listy zażywanych leków wraz z informacją o dawkowaniu i przypomnieniem.

W aplikacji znajduje się kompleksowa baza danych, która obejmuje nie tylko leki bez recepty i witaminy, ale również leki na receptę, po które sięgamy niestety coraz częściej. Przypomnienie o wzięciu danego leku można w łatwy sposób ustawić po wprowadzeniu danych dotyczących lekarstw. Użytkownik aplikacji może również wprowadzić ilość leków, które zażył, a także wydrukować te informacje – przydatna funkcja, jeśli planujemy wizytę u lekarza i chcemy mieć wszystko w jednym miejscu.

Czytaj także: Za granicą u lekarza – czasami to nieuniknione

MyTherapy

Wszystkie dane pod ręką

MyTherapy umożliwia nie tylko tworzenie listy leków i ich przyjmowania. Tworzy również listę działań, które należy podjąć, by poprawić ogólny stan naszego zdrowia, a także monitoruje nasze objawy. Analiza danych takich jak ciśnienie krwi czy ogólne samopoczucie pozwala szybko i w prosty sposób dowiedzieć się, jakie korki należy podjąć, by owe samopoczucie poprawić. Gdy już zajmiemy się naszym zdrowiem fizycznym przychodzi czas na psychiczne – do tego służy funkcja kontroli nastroju.

Aplikacja przychodzi z pomocą również dla diabetyków. Mogą oni kontrolować swoją wagę oraz poziom glukozy we krwi. Po przeanalizowaniu wszelkich danych dotyczących naszego zdrowia mamy mozliwość wydrukowania ich. Możemy pokazać naszemu lekarzowi, jak bardzo zmienił się nasz stan od ostatniej wizyty. Dzięki temu lekarz może szybciej podjąć kolejne kroki w terapii i określić, które z nich będa najbardziej efektywne.

Czytaj także: Telemedycyna – pod opieką lekarza bez wychodzenia z domu

Aplikacja dla każdego

Aplikacja została opracowana z udziałem pacjentów i lekarzy, opiera się na badaniach z głównych placówek medycznych. Pokazuje to nie tylko merytoryczną wartość apki, ale też fakt, ze stworzona jest na najwyższym poziomie. Jej dostosowanie do najnowszych wymagań zdrowotnych, na pewno wpływa na jej działanie. Jest przeznaczona bez względu na to, czy bierzesz pigułki antykoncepcyjne, leki na nadciśnienie czy grypę.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na systemy Android i iOS – sklep Play Google.

Czytaj także: Aplikacja JustDrive – kto i dlaczego zerwał umowę?


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mytherapy-aplikacja-lekarstwem-na-pamiec