Partner serwisu Visa dla biznesu

Na Allegro kupisz bilety na imprezy od eBilet

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Allegro
Opublikowano: 14 maja 2019, 20:33 Aktualizacja: 14 sierpnia 2019, 15:59

Allegro niedawno kupiło eBilet Polska. Strategiczna współpraca obu firm umożliwi klientom największej platformy e-commerce w Polsce, wygodny i bezpośredni dostęp do zakupu biletów na najpopularniejsze wydarzenia kulturalne, sportowe i muzyczne. W ramach mocnego startu Allegro poinformowało o rozpoczęciu w dniu 15 maja przedsprzedaży biletów na koncert Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło.

Kolejne zmiany na Allegro. Serwis zapamięta naszą lokalizację

Allegro w informacji prasowej podkreśla, że zakup eBilet Polska (UOKiK wydał zgodę) jest istotnym momentem rozwoju platformy. Bilety na wydarzenia oferowane w ramach eBilet mają być dostępne na wyciągnięcie ręki również dla klientów Allegro, które wprowadziło na swojej platformie nową kategorię „Bilety”. Łatwo ją znaleźć, gdyż oznaczono ją wyróżniającym banerem z napisem „nowość” w całości w kolorze zielonym.

Tak wygląda strona zakupowa biletów na Allegro. Bilety na Allegro.

Masz Allegro Smart! To możesz kupić wcześniej bilet

– Jestem niezwykle zadowolony witając eBilet Polska w rodzinie Allegro.Dzięki współpracy bilety na tysiące wspaniałych występów, koncertów i innych wydarzeń będą dostępne dla klientów Allegro na wyciągnięcie ręki. Naszym wspólnym celem jest dodanie do najszerszego wyboru towarów dostępnych on-line także najbogatszej oferty najlepszych przeżyć – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro.

15 maja klienci Allegro Smart! a 16 maja wszyscy pozostali klienci Allegro na tej stronie będą mogli kupić w przedsprzedaży bilety na wspólny koncert dwóch znanych polskich muzyków: Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya. Koncert, który odbędzie się 28 września 2019 r. na PGE Narodowym. Będzie to jedyny koncert, który zagra Dawid Podsiadło do końca tego roku i być może – jak czytamy w informacji prasowej – jest zapowiedzią kolejnej przerwy w jego działalności koncertowej.

Bilety” oferty z eBilet pojawią się w wyszukiwarce Allegro oraz będą specjalnie oznaczone na listach ofert. Klienci Allegro korzystający z eBilet.pl będą mogli dokonać zakupu używając danych logowania i metod płatności z Allegro.

Kliknij tu i kup bilety NA ALLEGRO

Samorealizacja online

Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba kupować filmu lub płyty, by mieć legalny dostęp do kultury. Wielopłaszczyznowa ewolucja obejmuje także oczekiwania w zakresie konsumpcji i dostępu do wydarzeń kulturalnych. Na platformach zakupowych konsumenci poszukują nie tylko sprzętów elektronicznych, odzieży czy mebli, ale także chcą mieć możliwość wygodnego zakupu usług zapewniających im emocjonalne doznania, wspierające poczucie „samorealizacji”.

Wokół całego procesu tworzy się infrastruktura online, która dostarcza odpowiednie narzędzia do wygodnego osiągnięcia celu wyznaczonego przez konsumenta. Od wyboru eventu, po przejazd zamówiony online, a gdy wydarzenie jest w innym mieście lub kraju – dokonania rezerwacji noclegu. W zaledwie pół godziny można „ogarnąć” proces, który jeszcze kilka lat temu wymagał dużego poziomu rozeznania, organizacji i wyczucia.

Czy to cecha wzrostu zamożności, a może naturalna ścieżka rozwoju dla tak wielkich platform jak Allegro?

W lutym 2018 roku Amazon zamknął swoją usługę Amazon Tickets, ale z zapowiedzi amerykańskiego giganta wynika, że niebawem uruchomi nową usługę sprzedaży biletów, która będzie wykorzystywać Alexa – asystenta Amazona wykorzystującego rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję. Ma ona usprawnić mechanizm wyszukiwania, tzn. lepiej dopasowywać propozycje eventów do preferencji użytkownika.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

na-allegro-kupisz-bilety-na-imprezy-od-ebilet