Partner serwisu Visa dla biznesu

Na lotnisku w Amsterdamie wypłacisz bitcoiny

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Bitcoin
Opublikowano: 21 czerwca 2018, 14:43 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:11

Jeśli masz w planach podróżować przez międzynarodowy terminal lotniczy Schipol w Amsterdamie i jesteś fanem kryptowalut to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Na lotnisku będzie szansa wymienić euro na bitcoin lub ethereum – powstaną do tego specjalne bankomaty.

Pasażerowie podróżujący przez ruchliwy międzynarodowy port lotniczy Schipol w Amsterdamie będą mieli możliwość wymiany waluty i to na nie byle jaką. Podróżujący będą mogli wymienić euro na kryptowalutę. O sprawie informuje serwis Finextra.

Wymiana euro na bitcoiny

– Dzięki bankomatowi z kryptowalutami mamy nadzieję zaoferować pasażerom przydatną usługę, umożliwiając im łatwą wymianę euro na bitcoiny lub ethereum. Rozwiązanie może być korzystne dla osób, które nie mogą wymienić euro w swoim kraju, a nie chcą tracić pieniędzy – komentuje sprawę Tanja Dik, dyrektor ds. produktów i usług konsumenckich w Schipol. Wcześniej w tym roku lotnisko w miejscowości Brisbane uruchomiło program, który pozwala pasażerom płacić za zakupy w sklepach właśnie za pomocą kryptowalut.

W Polsce jeszcze długo będziemy musieli czekać na takie usługi, ale wydaje się, że nasz kraj powoli przekonuje się do wirtualnych walut i widzi korzyści, a nie tylko zagrożenia, jakie wynikają z ich posiadania i użytkowania. W maju pisaliśmy, że w ramach Departamentu FinTech w KNF rusza grupa robocza do spraw blockchcain i kryptowalut. Jednym z jej celów będzie rozpoczęcie dialogu ze środowiskiem krypto i wypracowanie stanowiska nadzorcy w tym zakresie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

na-lotnisku-w-amsterdamie-wyplacisz-bitcoiny