Obecnie możliwość płatności mobilnej dostępna jest na stacjach zlokalizowanych w Warszawie, a już w grudniu planowane jest rozszerzenie jej działania na całą Polskę. Aplikacja Circle K dostępna jest w sklepach Google Play i App Store. Projekt, którego start planowany był na pierwszy kwartał kolejnego roku został przyspieszony ze względu na rozwój pandemii w Polsce

Circle K udostępnia mobilne płatności za paliwo

– Poza zmianami wprowadzonymi w związku z oficjalnymi obostrzeniami: zachowaniem odległości, zamontowaniem przesłon czy częstszym sprzątaniem na stacjach, zdecydowaliśmy się na dodatkowe działania, takie jak współpraca z Bolt. Dzięki niej możliwe jest zamówienia ciepłych przekąsek, napojów, ale też codziennych zakupów czy wprowadzonych do naszej oferty środków dezynfekujących wprost do domu – mówi Rafał Droździak, szef marketingu w Circle K.

Testy aplikacji trwają w Warszawie od kilku tygodni, a ich wyniki są na tyle dobre, że zdecydowano się udostępnić bezkontaktowe płatności klientom. W aplikacji mobilnej Circle K możliwe jest dokonywanie płatności za tankowanie, a także za korzystanie z myjni oraz zbieranie punktów programu lojalnościowego Extra Club.

Cirlce K jest kolejną siecią stacji paliw, która wprowadza tego typu rozwiązanie. Wcześniej mobilne płatności za paliwo wprowadziła sieć PKN Orlen – dzięki usłudze Orlen Pay. W aplikacji można już płacić między innymi za pomocą Apple Pay, Google Pay i BLIKA.

W przypadku apki Circle K płatności są realizowane tylko za pośrednictwem podpiętych kart płatniczych. Odbywają się one w ramach preautoryzacji, a w przypadku zakupu paliwa Circle K zablokuje na naszym koncie kwotę 300 zł. Po zrealizowaniu operacji pieniądze zostaną odblokowane, a rachunek zostanie obciążony faktyczną kwotą transakcji.