Partner serwisu Visa dla biznesu

Polskie IKO najlepszą bankową aplikacją mobilną na świecie

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#PKO BP
Opublikowano: 19 lutego 2018, 14:50 Aktualizacja: 4 czerwca 2019, 15:06

Aplikacja IKO znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu brytyjskiego magazynu Retail Banker International. Apka PKO Banku Polskiego uzyskała wynik 4.8/5, wyprzedzając takich gigantów jak Bank of America, Capital One, czy JP Morgan.

Tymczasowa zmiana limitu transakcji w aplikacji mBanku

Ranking powstał na bazie uśrednionych ocen ze sklepów Google Play i App Store. IKO na Androida uzyskało ocenę 4.7, a na iOS 4.8. Liczba głosów to niespełna 150 tysięcy.

Czytaj także: Reforma emerytalna szansą dla fintechów. Przykładem Wielka Brytania

IKO najlepszą bankową aplikacją według RBI. A co z innymi?

PKO Bank Polski to jedyny bank z Polski, który znalazł się w tym rankingu. Można jednak doszukać się innych polskich koneksji – na liście znajdują się takie instytucje jak:

  • ING – miejsce 18
  • Commerzbank (główny udziałowiec mBanku) – miejsce 42,
  • Santander (właściciel BZ WBK) – miejsce 67,
  • Credit Agricole – miejsce 79,
  • Deutsche Bank miejsce 85.

To oczywiście nie musi mieć pokrycia w jakości polskich aplikacji wskazanych banków, ale podajemy tą informację w formie ciekawostki.

W badaniu wskazano także, najlepsze niebankowe aplikacje. Tutaj pierwsze miejsce zajął Revolut z wynikiem 4.8/5. Dalej uplasowały się między innymi monese, N26 i Monzo. Revolut wyróżniał się jednak zdecydowanie największą liczbą ocen – prawie 80 tysięcy. Przy zaledwie 10 tysiącach (monese), 15 tysiącach (N26) i 3,5 tysiącach (Monzo).

Ciężko powiedzieć żeby oceny z Google Play i App Store świadczyły o jakości aplikacji, lub żeby były specjalnym wyznacznikiem przy tworzeniu rankingu. Z drugiej strony ciężko bagatelizować głosy 150 tysięcy osób. Dla PKO Banku Polskiego zajęcie pierwszego miejsca to na pewno spory sukces wizerunkowy – może przyczynić się to większej popularności IKO.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

najlepsza-bankowa-aplikacja-mobilna-ciekawy-ranking