Do konkursu mogą zgłaszać się kandydaci posiadający projekt związany z energią, mający prototyp urządzenia, dedykowany zespół i prognozowany czas do wejścia na rynek: maksymalnie dwa lata.

Czytaj także: Lotos zbuduje sieć ładowarek dla samochodów elektrycznych przy autostradach A1 i A2

Szansa dla polskich startupów energetycznych

Polski finał, poprzedzony warsztatami, odbędzie się 3 października w The Heart Warsaw. Laureat warszawskiego finału stanie w szranki ze zwycięzcami pozostałych regionalnych odsłon konkursu podczas gali głównej w Budapeszcie. Tam też zespoły finalistów będą miały możliwość dopracowania swojej oferty i szlifowania umiejętności prezentacji.

Czytaj także: Ten startup chce podbić rynek energetyczny

Najlepsi uczestnicy PowerUp! mogą liczyć na ofertę przystąpienia do programu Highway® z dostępem do funduszy o wartości 150 000 €, oferującego wsparcie w zakresie budowania zespołu, rozwoju technologii, tworzenia i weryfikacji modelu biznesowego, a także komercjalizacji na rynkach globalnych oraz na nagrody finansowe.

Konkurs PowerUp! czeka na odważnych wizjonerów projektujących nowe technologie, które mogą przynieść korzyści użytkownikom, producentom, jak i dostawcom energii w perspektywie globalnej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września.

W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić formularz na stronie konkursowej: www.powerup.innoenergy.com.