Nest Bank jest już piątym bankiem w Polsce, który udostępnia Fitbit Pay. Taka forma płatności jest dostępna także w Santander Bank Polska, Banku Pekao, Alior Banku i Spółdzielczej Grupie Bankowej. Do wdrożenia przymierza się również mBank.

Fitbit Pay już dostępne dla klientów Nest Banku

Z Fitbit Pay mogą skorzystać użytkownicy Fitbit Versa 2, Fitbit Versa 2 Special Edition, Fitbit Versa Special Edition, Fitbit Ionic, Fitbit Charge 3 Special Edition. Ceny zegarków zaczynają się od około 600 złotych i dochodzą do 1 tys. PLN.

Fitbit Pay jest kolejną opcją płatności bezgotówkowych w Nest Banku. Klienci banku mogą korzystać również z Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay. Dodatkowo użytkownicy aplikacji mobilnej Nest Banku mogą kupić za jej pośrednictwem bilety komunikacji miejskiej, bilety na koncert, opłacić parking, czy zamówić taksówkę – czytamy w komunikacie.

Użytkownicy urządzeń Fitbit mogą dodać do swojego portfela mobilnego 6 kart kredytowych lub debetowych. Aplikacja Fitbit jest dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS. Wszystkie transakcje Fitbit Pay wykorzystują standardową branżową platformę tokenizacji, dzięki czemu informacje o kartach użytkowników nie są ujawniane ani udostępniane handlowcom. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, użytkownik wybiera chroniony kod PIN podczas konfiguracji urządzenia.