W komunikacie na stronie Nest Banku czytamy, że bank rezygnuje z takich promocji jak Nest Kredyt w koncie na dobry początek” oferowanej dla kredytów odnawialnych, „Konto z Kredytem”  oferowanej dla Nest Kredytów Odnawialnych, „Fotelik” oferowanej dla Nest Kredytów Gotówkowych i „Nest Pakiety dla Zaradnych” dla Nest Kredytów Gotówkowych i Konsolidacyjnych.

Nest Bank zrezygnuje z oferowania kredytów konsumenckich?

Powyższe oferty zostaną wycofane z dniem 1 kwietnia 2020 roku. Promocje i pakiety usług pozostają dostępne na dotychczasowych warunkach wyłącznie dla klientów, którzy przystąpią do nich na podstawie wniosków złożonych do dnia 31 marca 2020. Nest Bank wyjaśnia, że zakończenie promocji  i oferowania pakietów usług nie wpłynie na warunki klientów, którzy już z nich korzystają.

Kilka dni temu serwis Subiektywnie o Finansach dotarł do wewnętrznej korespondencji Nest Banku, z której wynika, że bank zamierza całkowicie zrezygnować z oferowania kredytów konsumenckich i skupić się na obsłudze mikromprzedsiębiorców. Ma to mieć związek z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie rozliczania się z klientami z prowizji od wcześniej spłaconych pożyczek – tak zwane „małe TSUE„.