Od tej pory karty debetowe dla klientów indywidualnych Nest Banku są błękitne, dla klientów biznesowych brązowe, a karty kredytowe dla firm złote. Wszystkie karty są obustronnie pionowe, oprócz kart w portfelach wirtualnych.

Nest Bank wprowadzi karty wirtualne

To pierwsze dwustronnie pionowe karty Visa oferowane przez bank w Polsce. Przód karty zawiera wyłącznie logotyp banku i chip. Na odwrocie znajdziemy natomiast dane klienta i karty oraz logotyp Visa. Bank zapowiada, że wkrótce wprowadzi kartę wirtualną.

– Już ponad 2/3 naszych klientów zakłada konta online i korzysta z bankowości w Internecie. Wiemy, że mamy bardzo nowoczesnych i „internetowych” klientów. Dlatego intensywnie rozwijamy nasze usługi online i chcemy dać klientom możliwość zrezygnowania z plastikowej karty oraz korzystania wyłącznie z tej wirtualnej. Wprowadzimy ją jeszcze w tym roku. Klient będzie mógł z niej korzystać niemal natychmiast po założeniu konta. Wystarczy, że doda ją do dowolnego portfela mobilnego. Co więcej, sam będzie mógł wybrać czy potrzebuje tradycyjnej karty czy tylko tej wirtualnej. – mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku.

Nest wprowadzi kartę wirtualną wspólnie z Visa oraz First Data Polska należącą do Fiserv, z którą bank rozpoczął współpracę.