Netflix wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, którzy niezawsze mają dobre połączenie z Internetem. Od 30 listopada użytkownicy serwisu (aplikacji mobilnych) Netflix mogą bez dodatkowych kosztów pobierać ulubione filmy i seriale.

– Wielu użytkowników korzysta z serwisu Netflix w domu. Jakiś czas temu zaczęliśmy jednak otrzymywać wiadomości od osób, które chciały kontynuować maraton z serialem Stranger Things poza domem, np. w samolocie, gdzie dostęp do Internetu jest ograniczony albo wiąże się z wysokimi opłatami. Teraz wystarczy kliknąć przycisk pobierz na stronie z opisem filmu lub serialu, by w dowolnym momencie obejrzeć go w trybie offline. Już teraz udostępniamy do pobrania wiele ulubionych filmów i seriali, a ich liczba stale rośnie. Obecnie można pobrać między innymi seriale Orange is The New Black, Narcos i The Crown – czytamy na stronie Netflixa.

– Z nowej funkcji można korzystać na telefonie lub tablecie z systemem Android lub iOS, bez względu na wybrany plan. Aby móc pobierać treści i korzystać z serwisu Netflix w dowolnym miejscu, zaktualizuj aplikację Netflix do najnowszej wersji. Jeśli masz pytania, odwiedź nasze Centrum pomocy— Eddy Wu, dyrektor działu ds. innowacyjności produktu.

Czytaj także: Zostały juz tylko 2 miesiące na rejestrację kart sim

Ile kosztuje Netflix?

Netflix to największa (a przez wielu uznawana również za najlepszą) internetowa wypożyczalnia filmów na świecie, oferująca za stałą opłatą wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe. Obecnie dostępna jest na całym świecie, z wyjątkiem Chin, gdzie rozważane jest wprowadzenie usługi, oraz – ze względu na obostrzenia rządu amerykańskiego – Korei Północnej, Syrii i Krymu.

Netflix dostępny jest w języku polskim od września 2016 roku. Standardowy abonament miesięczny kosztuje 42 zł (pierwszy miesiąc bezpłatnie). Ceny tej usługi można obniżyć korzystając z promocji oferowanych przez coraz większą liczbę telekomów (np. decydując się na Supernet w T-Mobile a dostaniesz dostęp do Netflixa na 4 miesiące za darmo).

Czytaj także: Wirtualna rzeczywistość w warszawskim kinie

Co oferuje Netflix?

Produkcje Nerflixa cieszą się dużym uznaniem krytyków. Dodatkową zaletą jest fakt, że większość produkowanych seriali oznaczonych jako „Originals” dostępne są w całości od razu, tzn., nie trzeba czekać tydzień na kolejny odcinek.

W ofercie Netflixa znajdziemy takie pozycje jak The Crown, Black Mirror, Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, House of Cards i wiele innych, w tym najnowsze filmy i seriale produkowane przez inne stacje i wytwórnie.

/Jan Ryś