O planach Netflixa pisze Reuters. W sumie ma powstać 10 nowych produkcji realizowanych przez serwis streamingowy. Dodatkowo twórcy przedstawili kilka szczegółów na temat „Wiedźmina”.

Netflix chwali się wynikami

Zdjęcia do serialu bazowanego na powieści Andrzeja Sapkowskiego mają rozpocząć się na przełomie 2018 i 2019 roku. Będą kręcone wyłącznie w Europie – w tym w Polsce. Kiedy pojawi się pierwszy odcinek? Możliwe, że już w 2020 roku. Takie informacje Netflix przedstawił podczas konferencji „See What’s Next” organizowanej w Rzymie.

Netflix zaprezentował 10 nowych europejskich projektów, wśród których znajduje się: 7 oryginalnych seriali – pierwszy holenderski serial Netflix, serial Mortel (Francja), The Wave (Niemcy), Luna Nera (Włochy), Dom z papieru, część 3 (Hiszpania), a także brytyjskie seriale The English Game oraz Turn Up Charlie; dwa seriale dokumentalne – jeden całkowicie produkcji francuskiej, a drugi, zatytułowany The Staircase, produkowany przez Francję, ale kręcony w USA; a także jeden film pełnometrażowy – Rimetti a Noi i Nostri Debiti (Włochy).

– Netflix uważa, że wspaniałe opowieści rodzą się we wszystkich zakątkach świata, a jedni z najlepszych twórców pochodzą właśnie z regionu EMEA. Dlatego w tym roku użytkownicy Netflix na całym świecie będą mogli obejrzeć ponad 100 produkcji* pochodzących nie tylko z Europy, ale po raz pierwszy także z Bliskiego Wschodu i Afryki – łącznie z 16 krajów** w 16 różnych językach***. Tym samym, w porównaniu z ubiegłym rokiem, Netflix podwoił liczbę produkowanych treści i wielkość inwestycji w regionie. W pracę nad lokalnymi projektami zaangażowanych jest ponad 35 tysięcy osób – czytamy w komunikacie Netflixa.

Z Netflixa ma korzystać już ponad 125 milionów ludzi na całym świecie. Między styczniem a marcem z serwisu zaczęło korzystać 7,4 miliona nowych klientów. To największy przyrost nowych użytkowników w historii Netflixa. Dodatkowo sama firma wyceniana jest na 140 miliardów dolarów. Miesięczny abonament dla polskiego użytkownika to wydatek rzędu 34-52 złotych miesięcznie – w zależności od wybranego pakietu.