Nexo umożliwia firmom i inwestorom natychmiastowy dostęp do gotówki, w oparciu o ich aktywa kryptowalut, jednocześnie zachowując do nich prawo własności. Twierdzi, że produkt ma zrewolucjonizować rynek blockchain. Nexo na swoją działalność pozyskało kapitał w wysokości 50 milionów USD od inwestorów venture capital, takich jak założyciel Techcrunch, Michael Arrington. O sprawie informuje serwis Crypto News Review.

Pożyczki w krypto coraz popularniejsze

– Innowacja ta jest ważnym kamieniem milowym dla rynku kryptowalut, ponieważ platforma pomoże uwolnić setki milionów dolarów, które w przeciwnym razie byłyby w portfelach o stosunkowo ograniczonych obecnie zastosowaniach – mówią przedstawiciele Nexo.

Procedura przyznawania pożyczek w Nexo jest dość prosta. Pierwsze aktywa muszą być zdeponowane w portfelu Nexo. Klient otrzymuje wtedy natychmiastową zdolność kredytową i może od razu zarządzać otrzymanymi pieniędzmi. Firma reklamuje, że nie ma żadnych ukrytych opłat, a odsetki naliczane są tylko za te pieniądze, z których korzysta klient. Użytkownik może spłacać swoje zadłużenie w każdym momencie.

– 71% inwestorów planuje trzymać swoje cyfrowe aktywa tak długo, jak to możliwe. Nexo daje im możliwość do wydania wartości krypto, bez konieczności jej sprzedawania. Innowacja jest ważna dla całej społeczności, ponieważ nasz produkt ma na celu zapewnienie mechanizmu, który ułatwi kredytowanie oraz funkcjonowanie branży kryptowalut – powiedział Antoni Ternchev, partner zarządający Nexo.

Milion kredytów w kryptowalutach

Nexo twierdzi, że zapotrzebowanie na pożyczki przekracza już 1 bilion USD, a firma robi wszystko, żeby sprostać oczekiwaniom klientów. Kredyty kryptowalutowe na przestrzeżeni ostatniego roku stały się coraz bardziej popularne. Projekty takie jak, Salt Lending udzieliły już milion pożyczek kryptowalutowych, a analitycy uważają, że będą one w przyszłości bardzo dużym wyzwaniem dla branży.

Z czego wynika popularność pożyczek krypto? Przede wszystkim z tego, że kredytobiorca nie ma sprawdzanej zdolności kredytowej, a także z rosnącej popularności pożyczek peer-to-peer. Podmiotów chcących wejść na rynek z tego typu rozwiązaniem będzie coraz więcej, ze względu na duże zapotrzebowanie ze strony klientów i szybkiej dynamiki tej gospodarki.