Partner serwisu Visa dla biznesu

Nie działa Google? W Orange doszło do awarii

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Awarie bankowe#Telekomunikacja
Opublikowano: 15 kwietnia 2019, 12:43 Aktualizacja: 9 maja 2019, 14:05

Część użytkowników Internetu w południe spotkał istny Googlemageddon. Nie działała m.in. poczta Gmail i wyszukiwarka Google. W serwisie downdetector odnotowano kilkaset raportów z Polski. Problemy najprawdopodobniej spowodowane są awarią w Orange.

Awaria systemów BZ WBK

Ok. Godziny 11:45 prawdopodobnie doszło do awarii w Orange, która zablokowała dostęp do usług Google dla wielu użytkowników. Nie działa Gmail, wyszukiwarka internetowa Google oraz wiele innych usług.

Orange Polska potwierdziło na Twitterze, że obecnie odnotowuje utrudnienia w dostępie do internetu. Dostawca zapewnia, że dokłada wszelkich starań by uszkodzenie zostało jak najszybciej usunięte.

Utrudnienia w dostępie do Internetu miewa poważne konsekwencje. Tysiące firm i miliony pracowników codziennie korzystają z usług internetowych. Chwilowe problemy to nie tylko drobna uciążliwość uniemożliwiająca obejrzenie filmu na YouTube lub podzielenie się memem ze znajomymi, ale także poważne problemy ekonomiczne dla wielu firm, które np. nie mogą nawiązać łączności z klientami, wysłać ważnej umowy lub projektu lub wykonać przelewu.

Awarie w dostępie do usług internetowych to coraz powszechniejszy problem. Przykładowo w 2018 roku doszło do ponad 50 awarii w polskim sektorze bankowym. Z kolei w styczniu na skutek pożaru na Annopolu w Warszawie poważne utrudnienia odnotowali klienci T-Mobile. Dawniej chwilowy brak dostępu do bankowości elektronicznej nie był tak istotny dla klientów i specjalnie nikt się tym nie przejmował.

Obecnie nawet kilkunastominutowe przerwy w płatnościach w dni robocze wywołują lawinę komentarzy niezadowolonych klientów. W dużej mierze jest to efekt rozwoju płatności bezgotówkowych – coraz więcej ludzi nie nosi przy sobie gotówki, więc brak możliwości dokonania zapłaty kartą lub telefonem stawia ich w bardzo trudnej sytuacji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nie-dziala-google-w-orange-doszlo-do-awarii