Historia niczym z horroru. Użytkownicy głośników Amazon Echo i Echo Dot donoszą, że w ostatnich tygodniach Alexa wydaje z siebie złowieszczy śmiech bez żadnej komendy. Sytuacja została zaobserwowana wśród użytkowników na całym świecie. Czy asystent głosowy zaczyna się buntować?

Czytaj także: Polscy klienci serwisu Amazon.de zbiorą punkty Payback

Alexa śmieje się z użytkowników

Doniesień na temat śmiechu Alexy jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Niektórzy użytkownicy urządzenia twierdzą, że asystent zaczyna się śmiać na przypadkowe polecenie, inni mówią, że następuje to bez żadnej ówczesnej komendy. O przerażających zachowaniach głośnika mówią internauci z całego świata. Jest się czego bać?

Alexa oczywiście może się zaśmiać, ale powinno to nastąpić tylko na prośbę użytkownika. Amazon poinformował, że zauważył już ten problem, a firma pracuje nad jego rozwiązaniem. Komenda „Alexa, śmiech” ma być zamieniona na „Alexa, możesz się zaśmiać?”. Internauci wątpią, czy to zadziała, ponieważ wielu z nich twierdzi, że Alexa śmieje się również bez żadnego polecenia – zatem problemem nie jest błędne rozumienie komendy.

Sytuacja przywodzi na myśl sceny z filmu „Prometeusz”, w którym postać niejakiego Davida – sztucznej inteligencji, buntowała się przeciw załodze statku i działała za jej plecami. W efekcie przeżył tylko jeden z bohaterów – mało optymistyczne zakończenie. Czy taka przyszłość nas czeka?

Czytaj także: Amazon otworzy własny bank?

amazon echo