26 marca 2019, 17:45:FinTech Nights #2 - Olivia Sky Club, Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

Niemiecki bank kończy działalność. Jutro ostatni dzień na zabranie z niego swoich pieniędzy

Niemiecki bank kończy działalność. Jutro ostatni dzień na zabranie z niego swoich pieniędzy

Volkswagen Bank 30 listopada 2017 kończy działalność zorientowaną na klientów indywidualnych. Od 1 grudnia niemiecki bank będzie prowadził tylko rachunki przedsiębiorców. Dlatego VW Bank przypomina klientom indywidualnym, że jutro mają ostatni dzień na zabranie z banku swoich pieniędzy.

– „Z dniem 30.11.2017 rachunki indywidualne zostaną zamknięte, a dostęp do środków na koncie zostanie zablokowany od godziny 20:00. Po tym terminie przetransferowanie pozostawionych środków na konto w innym banku, będzie możliwe wyłącznie po złożeniu pisemnej dyspozycji, wysłanej pocztą tradycyjną, na adres VW Banku.” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Komisja Europejska inwestuje w blockchain

Volkswagen Bank – od 1 grudnia tylko dla przedsiębiorców

Warto też pamiętać, że po zamknięciu rachunków stracimy całą historię operacji, o czym przypomina Volkswagen Bank:

– „Prosimy także pamiętać, że po zamknięciu rachunku stracą Państwo dostęp do niego przez system bankowości elektronicznej. Dlatego zachęcamy do wcześniejszego pobrania historii operacji oraz wszystkich niezbędnych danych dotyczących zleceń stałych i kontrahentów” – przypomina bank w komunikacie.

Ze względu na zmianę modelu działalności o ferta produktów dla firm będzie rozbudowywana o nowe pozycje i usługi. W ramach wsparcia dla biznesu VW Bank, w tym roku:

  • wprowadził Lokatę Max Biznes – obecnie oprocentowanie na poziomie 2,00%
  • zrezygnował z opłaty za wydanie podstawowej karty do Plus Konta Biznes
  • zmniejszył opłatę za wypłaty z bankomatów – z 5 zł na 0 zł dla wypłat powyżej 200 zł i 1,5 zł dla wypłat poniżej 200 zł
  • wprowadzi mobilną wersję bankowości internetowej.

/Rafał Tomaszewski