Partner serwisu Visa dla biznesu

Niemiecki partner InsurTech z technologią TIA

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Insurtech
Opublikowano: 18 maja 2017, 12:33 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 20:06

Rynek usług finansowych podlega ogromnym zmianom, napędzanym przez postęp technologiczny, taki jak Internet rzeczy, cloud computing, rozwiązania kognitywne, social media, mobile i Big Data. Wynikiem tych zmian są coraz prężniej działające w segmencie finansowym nowoczesne firmy technologiczne, zwane fintechami. Branża FinTech rozwija się w tak imponującym tempie, że już doczekała się swoich wewnętrznych gałęzi. Jedną z nich jest InsurTech, czyli firmy stosujące nowoczesne, innowacyjne technologie w branży ubezpieczeniowej.

Niemiecki partner InsurTech z technologią TIA.

FinLeap jest firmą z branży FinTech (nowoczesnych technologii w finansach) z siedzibą w Berlinie, która wykorzystuje nowe cyfrowe możliwości do przekształcania sektora finansowego. Misją firmy jest budowa wzajemnie połączonych i elastycznych ekosystemów, które generują rzeczywisty wpływ, poprzez poprawę doświadczeń klientów, usprawnianie operacji i wprowadzanie innowacji w zakresie propozycji produktów, by jeszcze lepiej dopasować je do oczekiwań klientów.

Łącząc przedsiębiorczość, możliwości technologiczne i wiedzę branżową, FinLeap tworzy idealną mieszankę do rozwoju firm, które wprowadzają zmiany w branży.

Teraz FinLeap podejmuje kolejne zobowiązanie do zmiany kształtu rynku ubezpieczeń z nowym przedsięwzięciem o nazwie Element które zostało wdrożone w BaFin w celu stworzenia cyfrowej platformy ubezpieczeniowej na potrzeby ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej przewoźników.

Czytaj także: Szalone wydatki po alkoholu? DrnkPay rozwiąże ten problem

Finleap i TIA Technology – czyli InsurTech

Element zaangażował się w partnerstwo z TIA Technology, dostawcą wiodącej w Europie platformy oprogramowania ubezpieczeniowego. Platforma TIA przyspiesza time to market i umożliwia Element skupienie się na zaprojektowaniu elementów składowych łańcucha wartości ubezpieczenia, które definiują unikatową propozycję sprzedaży całego przedsięwzięcia. Jednocześnie TIA umożliwia Element ponowne użycie ustalonych narzędzi funkcjonalnych do celów regulacyjnych i procesów finansowych oraz ich integrację z ustalonymi kanałami dystrybucji bez konieczności tworzenia ich na nowo.

Wykorzystując TIA jako podstawowe oprogramowanie, Element planuje wprowadzić na rynek innowacyjne oferty ubezpieczeniowe, a także wspierać wielokanałowe doświadczenia klientów dzięki kompleksowemu wsparciu procesu oraz pełnej automatyzacji. Element będzie mógł także polegać na specjalistycznej wiedzy branżowej. która pomoże wesprzeć przedsięwzięcia tworzone od podstaw.

– Wybraliśmy firmę TIA jako swojego partnera ze względu na elastyczne podejście do wdrożenia i współpracy, a także dlatego, że oferuje otwarty dostęp do mapy rozwoju produktu, która daje możliwość kształtowania architektury technologicznej na przyszłość. Dzięki TIA jesteśmy wyposażeni w silną technologiczną platformę do szybkiego i elastycznego definiowania produktów ubezpieczeniowych oraz silny ekosystem integracyjny dla różnorodnych, w tym cyfrowych, kanałów dystrybucji i komunikacji. – mówi Henning Groß, CTO w Element

– Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak innowacyjną firmą startupową, jak FinLeap” – mówi Carsten Vraa-Jensen, starszy wiceprezes w firmie TIA Technology. „Bardzo się cieszymy, że zostaliśmy wybrani jako strategiczna platforma technologiczna dla inicjatyw cyfrowych FinLeap i oczekujemy odegrania aktywnej roli w nowej dynamice rynku, która tworzy się na naszych oczach w całej Europie i poza jej granicami – dodaje.

Czytaj także: Pożyczki pozabankowe zawojują polski rynek? Raport KPMG i TWINO

Informacje o spółce Finleap

Firma FinLeap założona została latem 2014 r. przez HitFox Group oraz Ramina Niroumanda i wyspecjalizowana jest w tworzeniu przedsięwzięć z branży Fintech. FinLeap seryjnie rozwija firmy Fintech, wspierając je poprzez rozwój silnej infrastruktury i kierując ich rozwojem. Poza nowym przedsięwzięciem Element, wprowadziła na rynek 11 innych przedsięwzięć świadczących usługi dla klientów prywatnych i korporacyjnych.

Ekosystem FinLeap obejmuje na przykład, FinReach, rozwiązanie umożliwiające przełączanie rachunków bankowych; PAIR Finance, rozwiązanie dla cyfrowego zarządzania długiem; Clark, cyfrowy broker ubezpieczeniowy oraz solarisBank, platformę cyfrową z pełną niemiecką licencją bankową. Każde przedsięwzięcie opiera się na solidnych podstawach FinLeap, która zapewnia nie tylko finansowanie na rozwój w wysokości od 0,5 do 5 milionów Euro, ale również silną sieć inwestorów, zintegrowaną platformę rozwoju i doradztwo w zakresie najlepszych praktyk.

Ponadto firma zapewnia kontakt z doświadczonymi partnerami, klientami i dostęp do najlepszych talentów w branży. Zespół FinLeap składa się z ponad 400 pracowników z ponad 30 krajów. Siedziba firmy znajduje się w Berlinie.

Czytaj także: Dyrektywa AML napsuje krwi terrorystom

Informacje o spółce TIA Technology

Założona w Kopenhadze spółka TIA Technology oferuje firmom ubezpieczeniowym na całym świecie otwartą, skalowalną platformę oprogramowania zgodną ze standardami branżowymi. TIA ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej (w tym w świadczeniu usług i produkcji oprogramowania) oraz ponad 54 klientów na całym świecie.

Od wielu lat pomaga ubezpieczycielom w realizacji strategii biznesowych, transformacji cyfrowej oraz tworzeniu produktów dostosowanych do potrzeb klientów. TIA oferuje pełen zakres specjalistycznych wdrożeń, usługi zarządzania aplikacjami oraz usługi hostingowe. Ponadto pomaga klientom kontrolować koszty, szybciej wprowadzać produkty na rynek i uzyskiwać większe korzyści biznesowe.

[informacja zewnętrzna]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

niemiecki-partner-insurtech-technologia-tia