Partner serwisu Visa dla biznesu

Artur Granicki zostanie zastąpiony na stanowisku dyrektora ds. Fintech w UKNF

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#KNF
Opublikowano: 4 marca 2019, 11:57 Aktualizacja: 7 maja 2019, 15:12

Redakcja Fintek.pl dowiedziała się nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do KNF, że Artur Granicki nie będzie dalej pełnił funkcji dyrektora Departamentu Innowacji Finansowych w UKNF. To bez wątpienia wiadomość dnia w sektorze fintech.

Rynek nie ma wątpliwości. Program Innovation Hub jest potrzebny

UKNF na Twitterze potwierdził infomację, do której dotarliśmy jako pierwsi. Artura Granickiego na stanowisku dyrektora ds. Fintech zastąpi Magdalena Borowik.

Urząd KNF planuje rewizję dotychczasowego podejścia do tematyki Fintech i ma nową wizję działań w tym zakresie. W najbliższym czasie dokona przeglądu już realizowanych i planowanych projektów. Wkrótce kierownictwo nad Departamentem Innowacji Finansowych UKNF przejmie nowa osoba, która zastąpi na tym stanowisku Artura Granickiego. 

Artur Granicki został dyrektorem ds. Fintechów w UKNF w maju 2018 roku. To uznany ekspert z zakresu prawa rynku kapitałowego oraz prawa nowych technologii. Departament innowacji finansowych FinTech został utworzony w pierwszej połowie 2018 roku i Granicki został jego pierwszym dyrektorem.

Tutaj znajdą Państwo wywiad z Arturem Granickim z czerwca 2018 roku. Wówczas rozmawialiśmy o planach UKNF w zakresie m.in. tworzenia piaskownicy regulacyjnej. Z dzisiejszych wiadomości wynika, że polityka UKNF najpewniej ulegnie zmianie, dlatego warto odświeżyć temat.

Magdalena Borowik będzie nowych dyrektorem departamentu Fintech

Jednym z głównych obszarów działalności departamentu były prace nad stworzeniem piaskownicy regulacyjnej oraz uruchomienie programu Innovation Hub.

Od 1 kwietnia stery w departamencie Fintech przejmie Magdalena Borowik, która od  grudnia 2016 r. w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiada za technologie finansowe oraz blockchain. Od listopada 2018 pełni funkcję pełnomocnika Ministra Cyfryzacji w zakresie technologii finansowych (fintech).

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nieoficjalnie-artur-granicki-zostanie-zastapiony-na-stanowisku-dyrektora-ds-fintech-w-uknf