UKNF na Twitterze potwierdził infomację, do której dotarliśmy jako pierwsi. Artura Granickiego na stanowisku dyrektora ds. Fintech zastąpi Magdalena Borowik.

Urząd KNF planuje rewizję dotychczasowego podejścia do tematyki Fintech i ma nową wizję działań w tym zakresie. W najbliższym czasie dokona przeglądu już realizowanych i planowanych projektów. Wkrótce kierownictwo nad Departamentem Innowacji Finansowych UKNF przejmie nowa osoba, która zastąpi na tym stanowisku Artura Granickiego. 

Artur Granicki został dyrektorem ds. Fintechów w UKNF w maju 2018 roku. To uznany ekspert z zakresu prawa rynku kapitałowego oraz prawa nowych technologii. Departament innowacji finansowych FinTech został utworzony w pierwszej połowie 2018 roku i Granicki został jego pierwszym dyrektorem.

Tutaj znajdą Państwo wywiad z Arturem Granickim z czerwca 2018 roku. Wówczas rozmawialiśmy o planach UKNF w zakresie m.in. tworzenia piaskownicy regulacyjnej. Z dzisiejszych wiadomości wynika, że polityka UKNF najpewniej ulegnie zmianie, dlatego warto odświeżyć temat.

Magdalena Borowik będzie nowych dyrektorem departamentu Fintech

Jednym z głównych obszarów działalności departamentu były prace nad stworzeniem piaskownicy regulacyjnej oraz uruchomienie programu Innovation Hub.

Od 1 kwietnia stery w departamencie Fintech przejmie Magdalena Borowik, która od  grudnia 2016 r. w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiada za technologie finansowe oraz blockchain. Od listopada 2018 pełni funkcję pełnomocnika Ministra Cyfryzacji w zakresie technologii finansowych (fintech).