Partner serwisu Visa dla biznesu

Aplikacja Santander mobile pod koniec tygodnia. Zobaczcie jak wygląda

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Santander
Opublikowano: 3 września 2018, 17:31 Aktualizacja: 2 maja 2019, 22:10

BZ WBK zaprezentował dzisiaj pierwsze screeny z nowej aplikacji i serwisu transakcyjnego Santander Bank Polska. Nowe platformy mają zadebiutować już w najbliższy weekend.

Nowa aplikacja Santander mobile już pod koniec tygodnia. Zobaczcie jak wygląda

Klienci nie muszą ściągać nowej aplikacji, wystarczy zaktualizować już zainstalowaną apkę BZ WBK (uwaga na fałszywe aplikacje w sklepie Google Play). Przedstawiciele banku zwracają też uwagę na kwestie bezpieczeństwa – przy ściąganiu nowej aplikacji trzeba koniecznie sprawdzić źródło jej pochodzenia oraz poprawną nazwę. Aplikacja będzie się nazywać Santander mobile. W sklepach może być prezentowana jako Santander, z dopiskiem „PL” na swoim logo. Czujność jest szczególnie ważna, w związku z ostatnimi atakami hakerów, którzy podszywali się pod BZ WBK.

Z powodu rebrandingu w nocy z piątku na sobotę zaplanowano przerwę techniczną. Nie będzie działała bankowość internetowa, ale z kart płatniczych będzie można korzystać bez przeszkód. Zakończenie prac serwisowych powinno nastąpić około godziny 12.00 w sobotę. Nowa strona banku będzie dostępna zarówno pod nowym adresem santander.pl, jak i pod starym bzwbk.pl. Natomiast już od kilku dni pod adresem santander.pl dostępna jest testowa wersja witryny.

Aplikacja Santander Bank Polska i serwis transakcyjny – jak wyglądają?

Serwis transakcyjny nazwano Santander Internet, a zmieni się głównie jego kolorystyka. Dominować będą kolory czerwony i biały. Poniżej screen z serwisu transakcyjnego. Stał się on lżejszy i bardziej przejrzysty.

Santander_internet_Pulpit

Co do aplikacji mobilnej, to tak jak wspomniałem we wstępie, będzie się ona nazywać Santander mobile. Jej debiut planowany jest na najbliższy weekend (podobnie jak debiut serwisu transakcyjnego). Niewykluczone, że klienci będą mogli pobrać aktualizację już w sobotę po południu. Poza główną aplikacją zmieni się także logo iBiznes24 i Inwestor mobile.

Logo nowej aplikacji Santander Bank Polska to klasyczne logo Grupy Santander z wyróżnikiem „PL” w górnym rogu. Po uruchomieniu aplikacji przywita nas taki oto ekran startowy. Już z jego poziomu jest wygodny dostęp do BLIKA, biletów komunikacji miejskiej i powiadomień. Na dole znajduje się także mobilny podpis, dostęp do oferty i możliwość kontaktu z konsultantem.

Santander_mobile_Strona_startowa

Ekran po logowaniu jest niemal taki sam, jak w przypadku starej apki BZ WBK. Ponownie zmieniły się głównie kwestie kolorystyczne – najważniejsze przyciski mają mieć kolor czerwony. Zmieniono także barwę obciążeń i przychodów w historii transakcji. Wcześniej wydatki były oznaczane na czerwono, a przychody na czarno. Teraz obciążenia będą oznaczone kolorem czarnym, a przychody zyskają zieloną barwę.

Zmiany obejmą także serwis informacyjny – jego adres zostanie zmieniony na santander.pl, a na stronie pojawi się logo i barwy nowego banku. Na koniec bieżącego roku zaplanowano także odświeżenie serwisy informacyjnego. Dlaczego nie teraz? Bank nie chciał zarzucać klientów zbyt wielką ilością zmian za jednym zamachem. Odświeżenie dotyczy tylko serwisu informacyjnego, a serwis transakcyjny nie zostanie nim objęty.

Na koniec warto dodać, że data premiery nowej aplikacji jest w dużej mierze uzależniona od sklepów z aplikacjami – Google Play i App Store. Po stronie BZ WBK aplikacja ma być gotowa już w sobotę, ale niektórzy klienci na aktualizację będą musieli poczekać do niedzieli, albo nawet do początku przyszłego tygodnia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowa-aplikacja-santander-mobile-juz-pod-koniec-tygodnia-zobaczcie-jak-wyglada