Partner serwisu Visa dla biznesu

PayU zaczyna współpracę z iwoca

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#PayU
Opublikowano: 24 maja 2017, 12:28 Aktualizacja: 21 maja 2019, 11:18

Współpraca międzynarodowej firmy pożyczkowej iwoca oraz PayU, jednego z czołowych dostawców płatności online na świecie, to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na europejskim rynku FinTech. Partnerstwo ma ułatwić osobom prowadzącym małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce, zwłaszcza działającym w obszarze e handlu i e-usług, pozyskanie finansowania na szybszy rozwój.

– Nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, aby pomóc przedsiębiorcom przyspieszyć ich rozwój. Wiemy, że stały dostęp do dodatkowego finansowania jest jedną z trudności, z którymi mogą się zmagać. Nasze partnerstwo z iwoca ma ułatwić pozyskanie finansowania na rozwój, dzięki czemu nasi klienci będą szybciej rozwijać nie tylko swoje produkty czy usługi, ale i zasięg działalności. Jest to element misji naszej firmy, którą jest wykorzystywanie technologii do odblokowania dostępu do usług finansowych dla przedsiębiorców i konsumentów na świecie – mówi Mario Shiliashki, Prezes i CEO PayU w regionie EMEA.

30 dni całkowicie za darmo

Finansowanie w iwoca nie wymaga ustanowienia żadnych zabezpieczeń i jest niezwykle elastyczne – może być pobrane na okres od jednego dnia do 12 miesięcy, bez prowizji za udzielenie i kosztów wcześniejszej spłaty. Koszty są naliczane dziennie, proporcjonalnie do kwoty oraz okresu trwania zobowiązania. Osoby, które zawnioskują o pożyczkę, nawet do 150 tys. złotych, dzięki partnerstwu z PayU przez pierwszy miesiąc będą mogły korzystać ze środków całkowicie za darmo. Reprezentatywny przykład pożyczki można znaleźć na stronie.

Czytaj także: PayU inwestuje 110 milionów euro w kolejny FinTech

Według analizy iwoca sytuacja biznesowa sprzedawców online korzystających dotychczas z pożyczki w iwoca pokazała, że udzielone środki umożliwiły znaczący rozwój skali ich działalności nawet w ciągu jednego roku. W części przypadków był to również ratunek przed utratą płynności.

Pożyczka prosta jak włączanie i wyłączanie prądu

iwoca chce jednak iść jeszcze dalej i sprawić, by pozyskiwanie i spłacanie finansowania było tak proste, jak włączanie i wyłączanie prądu. Dlatego też, po początkowych testach, planuje przejście na jednoklikowe, automatyczne i natychmiastowe decyzje online, czego w Polsce jeszcze nikt nie zaoferował dla klientów z sektora MSP.

– Testy, które przeprowadziliśmy w Polsce w ciągu ostatnich 3 lat pokazały, że sprzedawcy online nie używający wcześniej kredytów bankowych, korzystają z rozwiązania w iwoca wielokrotnie za każdym razem, kiedy pojawiają się większe okazje zakupowe. Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy z tak znaczącym partnerem jakim jest PayU, uzyskanie finansowania przez przedsiębiorców w kluczowych dla nich momentach będzie jeszcze szybsze i prostsze – mówi Mariusz Zabrocki, Dyrektor Zarządzający iwoca Poland.

Czytaj także: Pożyczki pozabankowe zawojują polski rynek? Raport KPMG i TWINO

Partnerstwo z PayU to bardzo dobry sygnał szczególnie dla młodych przedsiębiorców, którzy nie mogą otrzymać finansowania z systemu bankowego. To prawdopodobnie jedna z głównych przyczyn nieposiadania kredytów firmowych przez 80% mikroprzedsiębiorców w Polsce, jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.

Dotychczas w Europie iwoca weszła w partnerstwa z bankami, aplikacjami księgowymi i platformami handlu internetowego. Wraz z Xero, największą aplikacją księgową w Wielkiej Brytanii iwoca oferuje finansowanie na podstawie danych księgowych. Na Alibabie pożyczka z iwoca jest jedną z opcji płatności w niektórych krajach. Commerzbank, RBS, NatWest, jak i wiele innych europejskich banków, kieruje do iwoca klientów firmowych, którzy nie spełniają sztywnych kryteriów bankowych.

O iwoca

iwoca oferuje elastyczne finansowanie małym i średnim firmom, które szukają alternatywy dla banków. Innowacyjny mechanizm zarządzania ryzykiem opiera się na analizie tysięcy danych dla szybszych i bardziej sprawiedliwych decyzji kredytowych, umożliwiając iwoca zaoferowanie małym firmom finansowania nawet do 100 000 £ (w Polsce limit wynosi 150 000 złotych) w ciągu kilku godzin. Od założenia w 2012 roku iwoca udzieliła około 20 tysięcy pożyczek firmowych i jest jednym
z najszybciej rozwijających się pożyczkodawców w Europie. iwoca działa na terenie Wielkiej Brytanii, Polski, Niemczech i Hiszpanii. Firma jest współzałożycielem Innovate Finance, pierwszego na świecie organu zrzeszającego firmy FinTech.  W 2016 roku iwoca otrzymała tytuły ‚Best Alternative Commercial Lender”,” ‘Best Fintech Company – Lending’ i ‘Best Data & Analytics Technology’ ” podczas brytyjskiej gali Credit Awards.

O PayU

PayU jest jednym z największych na świecie dostawców usług płatniczych, stawiającym na tworzenie szybkiego, prostego i efektywnego procesu płatniczego dla sprzedających i kupujących w 16 dynamicznie rozwijających się gospodarkach w Azji, Europie Środkowo-Wschodniej, Ameryce Łacińskiej i Afryce. Potencjalna populacja e-konsumentów na tych rynkach przekracza 2,2 mld ludzi.  PayU jest liderem  w obszarze płatności internetowych w Polsce i na wielu innych rynkach. Zakres usług płatniczych oferowanych przez PayU obejmuje m.in. płatności jednym kliknięciem, płatności mobilne w aplikacji sklepu, całkowicie online-owe raty. PayU odpowiada za obszar technologii finansowych spółki Naspers Ltd.

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowa-jakosc-pozyczek-payu-iwoca-startuja-ze-wspolna-oferta-dla-przedsiebiorcow