W programie Bezcenne Chwile każdy zakup, za który klient zapłacił kartą Mastercard u dowolnego sprzedawcy czy usługodawcy na terenie Polski, zasila konto uczestnika, przybliżając go do realizacji celu w ramach wybranej pasji. W okresie promocji dotyczącej zakupów online, punkty i związane z pasjami nagrody można otrzymywać od 2 do 5 razy szybciej niż do tej pory – czytamy w komunikacie.

Kupując w on-line zyskujesz więcej

Dodatkowo, dokonując zakupów u jednego z ponad 70 partnerów, z których 40 prowadzi sprzedaż online, konsument ma szanse uzyskać nawet do 8 razy więcej punktów niż zazwyczaj. Przeliczniki punktów różnią się w zależności od wydawcy karty zarejestrowanej w programie. Szczegółowe zasady przyznawania punktów dostępne są w regulaminie programu – wyjaśnia Mastercard.

Nowa promocja to odpowiedź na potrzeby rynku i klientów, którzy z uwagi na pandemię koronawirusa zmienili swoje zwyczaje zakupowe i zaczęli robić zakupy w sektorze e‑commerce. 83% „ubankowionych” Polaków deklaruje, że w czasie pandemii zrobiło zakupy w internecie. 38% z nich, że robi to teraz częściej niż przed pojawieniem się Covid-19. 79% przewiduje, że po ustaniu epidemii również będzie kupować online .

W kwietniu Mastercard ogłosił rozszerzenie katalogu nagród dostępnych dla użytkowników programu Bezcenne Chwile o takie, które pozwalają rozwijać pasje bez wychodzenia z domu. W kategorii #Zostanwdomu znaleźć można m.in.: dostęp do Play Station Plus wraz z voucherem na zakupy w Play Station Store; voucher do aplikacji Glovo, poprzez którą zamówić można dostawę posiłków, zakupów spożywczych lub leków; voucher do największego sklepu z grami planszowymi Rebel.pl; voucher na usługi cateringowe w Batidzie; indywidualne lekcje gotowania online prowadzone przez półfinalistę polskiej edycji programu Masterchef Charliego Daigneault; dostęp do bibliotek audiobooków i e-booków Storytel oraz Nexto; voucher na zakupy w Empik.com; albo nagrody rzeczowe, a wśród nich czytnik Kindle.